5 lat aktualizacji Androida? Tak, ale dla wybranych…

Nadchodzi rewolucja w przypadku oprogramowania na telefonach? Google ma zapewnić 5 lat aktualizacji Androida na nadchodzących smarfonach Pixel 6!

5 lat aktualizacji Androida 

5 lat aktualizacji Androida

Apple znane jest z tego, że wspiera swoje produkty przez wiele lat, także w kwestii oprogramowania oraz zabezpieczeń. Najwyraźniej Google także zamierza podążyć tą drogą w przypadku Androida. Potwierdzają to najnowsze przecieki. Według Jona Prossera z FrontPageTech, Google ma podobno zapewnić co najmniej 5-letnie aktualizacje oprogramowania dla obu telefonów z serii Pixel 6. 

To świetna wiadomość dla posiadaczy przyszłego sprzętu napędzanego Androidem. Google choć bardzo mocno chciałoby wspierać inne smartfony napędzane ich systemem to jest nieustannie wstrzymywane przez producentów procesorów. Ci nie wspierają swoich układów dłużej niż przez 3 lata. Z takiego założenia wychodzi między innymi Qualcomm. Z kolei producenci aktualizują oprogramowanie do 2 lat od premiery danego urządzenia.

5 lat aktualizacji Androida

Nie wiadomo więc czy Google w taki sam sposób będzie wspierać urządzenia innych producentów. Deklaracja giganta może być sporą rewolucją w tym segmencie elektroniki oraz może być kolejną przewagą (lub równowagą) w przypadku konkurencji z Apple. 

Co wiemy po serii Pixel 6?

Informacje od Prossera ujawniły także kilka innych szczegółów dotyczących nowej serii Pixel 6. Według niego oba urządzenia obsługują Wi-Fi 6GHz (znane również jako Wi-Fi 6E) i działają na systemie Android 12. Mniejszy model telefonu ma wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Z tyłu znajdzie się podwójna kamera składającą się z 50 Mpix sensora głównego i 12 Mpix ultra szerokiego kąta. Na froncie Google umieści aparat 8 Mpix. Do tego oczywiście bateria 4614 mAh, 8 GB pamięci RAM, 128 lub 256 GB na dane. 

5 lat aktualizacji Androida
Pixel 6 & Pixel 6 XL

Większy model Pixel 6 ma wbudowany wyświetlacz OLED o przekątnej 6,71 cala oraz tylny aparat składająca się z głównego aparatu 50 MP, teleobiektywu 48 MP i ultraszerokokątnego aparatu 12 MP. Z kolei przedni aparat to 12 MP. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh, w środku znajdziemy także 12 GB pamięci RAM i 128, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej. 

Czy zmiany dotkną także innych telefonów napędzanych Androidem? 

Źródła: NotebookCheck, XDA Developers, The Register

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!