5G to przeszłość, OPPO prezentuje Białą Księgę 6G

OPPO skupia się na innowacjach i podniesieniu poziomu codziennego życia za sprawą codziennych urządzeń, jak i udogodnień. Firma zaprezentowała je na targach MWC w Barcelonie, które nadal trwają.

Awatar Marta Urbaniak

OPPO skupia się na innowacjach i podniesieniu poziomu codziennego życia za sprawą codziennych urządzeń, jak i udogodnień. Firma zaprezentowała je na targach MWC w Barcelonie, które nadal trwają.

OPPO rozwija się technologicznie nie tylko w zakresie urządzeń. Firma prowadzi szereg badań nad technologią 6G, aby w przyszłość udoskonalić komunikację i przesył danych.

Biała Księga przedstawia pogląd firmy na rozwój standardu sieci komórkowej, który ma być połączony ze sztuczną inteligencją.

OPPO rozpoczęło badania nad 6G i rozwojem technologii komunikacyjnej. Przyszłość ma być połączeniem najnowszych standardów sieci z umiejętnościami sztucznej inteligencji. Taka fuzja ma pomóc w rozmieszczaniu modeli AI, tak aby te wspierały użytkowników w różnych kategoriach.

Koncepcja nie jest może specjalnie nowa, ale z pewnością przełomowa, w związku z faktem, że ktoś w końcu wprowadza ją w życie. Mowa w tym miejscu o Internecie Rzeczy (IoT), ale ze wsparciem AI, które utworzy wirtualną kopię fizycznego świata.

Ma być to podstawowy element, aby świat mógł stać się w pełni mobilny. “Wszechstronny systemem 6G ze zminimalizowanym jądrem” ma działać dzięki AI, architekturze bezpieczeństwa, czy technologii zero-power. A spectrum sharing umożliwi dzielenie pasm pomiędzy dwie technologie. Jednym słowem wykorzystanie wszystkich najnowszych technologii, które zostały opracowane.

AI ma być bezpośrednio zintegrowane z 6G, tak aby móc wspomagać kluczowe podsystemy. Inteligentne rozporządzanie zasobami do odpowiednich zadań mają wspomóc użytkowników oraz ich rosnące zapotrzebowanie na dostęp do danych.

To wszystko będzie się wiązało z nowymi zabezpieczeniami i zasadami cyberbezpieczeństwa, ponadto przechowywanie i udostępnianie danych ma odbywać się za pomocą technologii blockchain.

OPPO podczas swoich badań skupi się głównie na integracji sztucznej inteligencji z komunikacją w sieciach bezprzewodowych. Firma będzie kontynuować udostępnianie ludziom standardu 5G z równoczesnym prowadzenie postępów nad rozwojem 6G w fuzji z AI.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez