AirPodsy z wyświetlaczem na etui? Nowy patent nadchodzi

AirPodsy. Jedni je kochają inni nienawidzą. Apple nie chce pozostać w tyle i pragnie się rozwijać. W związku z tym wymyślono, aby opatentować ekran na etui od AirPodsów. Tylko czy firma sama sobie nie podkłada nóg?

Apple chce opatentować nowe etui do AirPodsów z ekranem. Ale niestety nie jest to nowość.

Koncept zakłada możliwość sterowania muzyką, parametrami słuchawek, ale również korzystanie z pogody czy Siri.

JBL już wcześniej wpadło na taki pomysł i nawet wydało produkt, który jest już w sprzedaży.

Apple złożyło dokumenty patentowe we wrześniu 2021 roku, a dopiero 2 dni temu Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych przyznało gigantowi patent na przeprojektowane etui ładującego AirPodsy.

Pomysł wbudowania ekranu do etui, aby móc sterować z jego poziomu głośnością,  odtwarzaniem muzyki czy ustawiać parametry słuchawek nie jest zły. O ile brzmi to prosto, to w rzeczywistości ciężko będzie z faktycznym wykonaniem. Podobno ekran miałby być podobny do tego użytego w Apple Watchu.

Prawdopodobnie możliwe byłoby również wyświetlanie mapy, pogody czy powiadomień, a co więcej ma być dostępna opcja korzystania z Siri. Na pewno byłaby to duża innowacja tylko, że pojawiają się tutaj 2 problemy.

Po pierwsze ktoś już ubiegł Apple, a konkretniej JBL ze swoimi słuchawkami JBL Tour Pro 2, które w zeszłym miesiącu pojawiły się na naszym rynku. True wireless słuchawki z dotykowym wyświetlaczem 1,45-cala są dostępne już do kupienia. Za sprawą ekranu można dostosować ustawienia słuchawek czy włączyć aktywną redukcję hałasów. Wychodzi więc na to, że niestety JBL był pierwszy i ubiegł Apple z pomysłem.

źródło grafiki NotebookCheck

Po drugie, patrząc na zakres możliwości, oprócz rzecz jasna liczenia kroków, pomiarów tętna i innych funkcji dedykowanych specjalnie dla opasek, to etui mogłoby zastąpić Apple Watcha. A przecież gigantowi chodzi o większe pieniądze, a nie o ich zmniejszenie.

Oczywiście wiele osób może też spojrzeć na to z drugiej strony, że skoro ktoś nie ma smartwatcha, to będzie mógł zarządzać funkcjami z poziomu takiego etui. Nie mniej wydaje się, że jest to jedynie bajer, niż faktycznie niezbędna funkcja w przypadku Apple.

A jeśli nawet faktycznie ma dojść do przerobienia etui, to minęły już 2 lata na samo rozpatrzenie patentu, a co jeszcze z produkcją? Co Wy sądzicie? Czy faktycznie ekran w etui ma sens? I czy pomysł sprzedawałby się tak dobrze jak AirPodsy ze zwykłym etui? Dajcie znać w komentarzu poniżej.

Źródło: 9to5mac
Źródło miniaturki: 9to5mac

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!