iOS 16.4

iOS 16.4 już dostępne! Sprawdź co się zmieniło

iOS 16.4 już tu jest i powoli trafia na telefony kolejnych użytkowników. Oprócz garści nowych emoji przynosi on także nowe powiadomienia, izolację głosową dla połączeń komórkowych, czy dodatkowe ustawienia dostępności.

Awatar Kamil Malczyk

iOS 16.4 już tu jest i powoli trafia na telefony kolejnych użytkowników. Oprócz garści nowych emoji przynosi on także nowe powiadomienia, izolację głosową dla połączeń komórkowych, czy dodatkowe ustawienia dostępności.

Popularny amerykański producent smartfonów właśnie wypuścił najnowszą wersję systemu operacyjnego na swoje smartfony.

Oprócz kilku innych pozycji zawartych we wspomnianej aktualizacji, największe zainteresowanie wśród użytkowników wzbudziły… nowe emotikony.

iOS 16.4 już tu jest!

Właściciele smartfonów Apple mogą już wyłączyć odliczanie i cieszyć się z nowej aktualizacji systemu operacyjnego, czyli iOS 16.4. Po wielu plotkach odnośnie potencjalnych zmian, najnowsza wersja systemu już została wydana i powoli trafia na telefony kolejnych użytkowników. Jeśli więc korzystacie ze smartfona od Apple, który powinien otrzymać dostęp do najnowszej aktualizacji, to nie powinniście się martwić. Dostępy są „przydzielane” falami, więc w tym momencie pozostaje jedynie kwestią czasu, kiedy iOS 16.4 trafi na Waszego smartfona.

Jak w ogóle zainstalować najnowszą wersję systemu? Proces ten nie jest w żadnym stopniu skomplikowany, ale jeśli jesteście nowymi użytkownikami sprzętu od Apple’a, to przypomnimy Wam o podstawowych krokach. Dostępu do aktualizacji powinniście szukać poprzez wejście w ustawienia, a następnie wybranie zakładki „ogólne” i „aktualizacja oprogramowania”. Jak wspominaliśmy wcześniej, nieobecność opcji zaktualizowania systemu do wersji 16.4 nie powinna być powodem do obaw. W takim przypadku musicie po prostu poczekać na „swoją kolej”, aby móc cieszyć się z wprowadzonych nowości.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Lepiej już zacznij oszczędzać, cena iPhone 15 Pro zwala z nóg

Od premiery 14-tej serii iPhone’ów minęło już ponad pół roku, a niektórzy nadal krytykują Apple za wysokie ceny smartfonów. Co prawda iPhone 15 Pro ma być lepszy od swojego poprzednika, ale co za tym idzie, również… zdecydowanie droższy!

Czytaj artykuł

Co w ogóle przynosi nowa aktualizacja?

Choć brzmieć to może nieco komicznie, to jedną z pozycji, która wzbudza największe zainteresowanie wśród posiadaczy smartfonów od Apple są… nowe emotikony. Tak, dokładnie, aż 21 obrazków przedstawiających zwierzęta, gesty rąk czy kolorowe serduszka to jedne z najbardziej satysfakcjonujących dodatków (dla dużej części użytkowników) najnowszej aktualizacji. Mimo tego, że to właśnie o nich jest aktualnie najgłośniej, to oczywiście nie są one jedyną nowością, która trafiła na telefony Apple z iOS-em 16.4.

emotki iOS 16.4
nowe emotikony w iOS 16.4 (źródło: MacRumors)

Użytkownicy dostali na przykład opcję skonfigurowania nowych powiadomień dla aplikacji internetowych, które mogą pojawiać się na głównym ekranie smartfona. Oprócz tego producenci wprowadzili izolację głosową, która „nadaje priorytet Twojemu głosowi i blokuje hałas wokół Ciebie”. Nie należy zapominać także o rozszerzonej opcji wykrywania zduplikowanych zdjęć i filmów w bibliotece iCloud czy automatycznego przyciemniania wideo, w momencie „gdy wykryte zostaną błyski światła czy efekty stroboskopowe”.

Co sądzicie o najnowszej aktualizacji od Apple? Czy zgadzacie się z opinią dużej części użytkowników, że nowe emotikony są najbardziej interesującym dodatkiem?

Źródła: MacRumors, The Verge

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez