Do
góry
gmail_awaria_technostrefa

[Aktualizacja] Wielka awaria GMaila | Google pracuje nad rozwiązaniem

Dzisiaj od samego rana wiele najpopularniejszych usług Google nie działa poprawnie. Informują o tym nie tylko sami użytkownicy, ale też Google, który już pracuje nad rozwiązaniem

Około godziny 6 rano pojawiły się pierwsze doniesienie na stronie Downdetector, głównie w odniesieniu do usługi Gmail, która jest przez wielu wykorzystywana w celach zawodowych. Bardzo szybko liczba raportów wystrzeliła do kilku tysięcy, a na oficjalnej stronie Google, która odnosi się do tego problemu pojawiły się pierwsze wzmianki wraz z obietnicami dotyczącymi aktualizowania statusu sprawy.

Od rana mogliście doświadczyć problemów z takimi aplikacjami jak Gmail, Dysk Google, Google Chat, Google Keep oraz z wiadomościami głosowymi Google. Lista może być jednak znacznie dłuższa, ponieważ pojawiają się także doniesienia o problemach związanych z wysyłaniem filmów na platformę YouTube, ale także innymi dużymi usługami. Niemniej jednak nieprawidłowości w funkcjonowaniu Gmaila będą najbardziej odczuwalne dla wielu osób, które właśnie na tym kliencie opierają swój biznes.

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

↪ Promocje na Smartfony!

Na oficjalnej stronie można wyczytać, że usługa jedynie „nie działa poprawnie”, a nie została wyłączona powodu awarii. Problemy tyczą się głównie dodawania załączników do maili, ale pojawiają się także problemy z samym wysyłaniem.

Od godziny 7:29 Google aktywnie zajmuje się tą sprawą, a wszystkie szczegóły publikuje na tej stronie. Same aktualizacje pojawiają się, co kilka kilkanaście minut. Nie wiadomo jak długo potrwa naprawianie zaistniałej usterki, ani co było powodem wszystkich problemów.  

[Aktualizacja – 11:40]

Google właśnie poinformowało, że usługa Gmail została już przywrócona do pełnej funkcjonalności dla niektórych użytkowników. Dla wszystkich powinno stać się to w najbliższym czasie. Przyczyna problemu wciąż nie została podana. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!