Do
góry
shutterstock_1183499047-e1556867511664

Alkohol jest bardziej szkodliwy niż 5G | Tak twierdzą Brytyjczycy!

Sieć 5G wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko w naszym kraju. Jednym z państw, w którym wprowadzany jest nowy standard to Wielka Brytania. To właśnie tam zakończyła się niedawno kontrola, której wnioski dla wielu mogą okazać się zaskoczeniem.

Od niedawna na terenie Wielkiej Brytanii zamontowano nowe stacje bazowe działające w oparciu o sieć komórkową najnowszej generacji. W celu weryfikacji czy te nadajniki działają z odpowiednią mocą, która nie przekracza wcześniej przyjętych norm. Badaniem zajmowała się firma Ofcom, która dokonała pomiarów w 16 punktach, te z kolei znajdowały się w 10 różnych miastach. 

Badanie polegało na pomiarze intensywności promieniowania EMF w miejscach gdzie zainstalowano nadajniki. Wyniki pomiarów powinny być bardziej niż wystarczające dla sceptyków, którzy wciąż obawiają się nadmiernego promieniowania. Za całą kontrolę odpowiedzialna była firma Ofcom, który dokonał pomiarów we wszystkich 16 miejscach. Najniższy pomiar wykazał, że stacja bazowa emitowała zaledwie 0.039% promieniowania dopuszczalnego przez normy. Z kolei najwyższy odczyt to wciąż tylko 1.5% dopuszczalnego limitu, ten został zmierzony w Londynie na Canary Wharf.

Nie ma się co oszukiwać, są to zaledwie ułamki wszystkich ogarniczeń jakie przyjął rząd. Co ważne normy zostały zaproponowane przez niezależną organizację o nazwie  International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP). Tam też znajduje się dokładny opis wszystkich norm oraz dokładne limity. 

➡ Cena Huawei Mate 20X

↪ Smartfony NAJTANIEJ!

Warto tutaj zauważyć, że sprawą zajęła się bardzo konkretna organizacja specjalizują się w promieniowaniu niejonizującym, które jak możecie wiedzieć z lekcji fizyki nie wpływa bezpośrednio na ludzki organizm. Co jednak ciekawe WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zakwalifikowała promieniowanie radiowe, do którego należy między innymi 5G, ale też obecnie stosowane w łączności komórkowej czy wykorzystywane przez takie standardy jak Wi-Fi czy Bluetooth jako potencjalnie kancerogenne. A zaraz obok tego znalazły się między innymi kiszone warzywa czy przetwory mięsne. Oznacza to ni mniej ni więcej, że nawet WHO nie ma, żadnych przekonywujących dowodów na szkodliwość działania 5G w szerokim zakresie, choć oczywiście dopuszcza taką możliwość. 

Jednocześnie warto zaznaczyć, że większe ryzyko zachorowania na raka niesie ze sobą picie alkoholu, palenie papierosów czy nawet wdychanie dymu papierosowego, czyli tzw. bierne palenie. Wszystkie kancerogeny jak i substancje potencjalnie zagrażające waszemu zdrowiu możecie sprawdzić na oficjalnej stronie WHO wraz z pełną klasyfikacją. Link znajdziecie tutaj.

➡ Cena Huawei Mate 20X

↪ Smartfony NAJTANIEJ!

Źródło: BBC

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!