Allegro ma nową konkurencję na rynku

Nie jedna firma próbowała konkurować z Allegro. Shopee czy Amazon nie dali sobie rady, ale na horyzoncie pojawia się konkurencja ze strony miliardera. Nowa platforma ruszy niebawem pełną parą po fazie licznych testów.

Allegro jest bezapelacyjnie najpopularniejszą platformą sprzedażową w Polsce. Wiele innych firm próbowało stawać w szranki, ale bez większych sukcesów.

Wszystko.pl już niebawem ruszy z pełnoprawnym dostępem da wszystkich.

Nowy konkurent oferuje atrakcyjne warunki, ale nie można powiedzieć tego samego o cenach.

Allegro bez wątpienia jest największą platformą sprzedażową w Polsce. Miliarder, Janusz Filipiak, chce jednak podważyć ten fakt. Stworzył własną platformę sprzedażową wszystko.pl, a ta zaczęła na szersza skalę funkcjonować w grudniu ubiegłego roku.

Nie mniej była to jedynie faza testów, w której brało udział blisko 20 tysięcy osób. Ta jednak ma się niebawem zakończyć. Oficjalny dostęp dla wszystkich ma być możliwy już niedługo, bo w czerwcu.

grafika ze strony sprzedawca wszystko.pl

Pisaliśmy już o nadejściu konkurencji dla Allegro w jednym z naszych tekstów, zajrzyjcie do niego poniżej.

Wspomnieliśmy tam o jednej z kart przetargowych wszystko.pl, a jest nią 0% prowizji dla sprzedających. To w teorii przekłada się na niższe ceny produktów. A przynajmniej taka jest teoria.

Warta rozpatrzenia?

Platforma nie jest zupełnie nowa, bo działa już od 10 lat, jednak niedawno postanowiła wejść do rywalizacji w branży sprzedażowej. Deklaruje, iż nie planuje wprowadzać własnego sklepu, więc potencjalni sprzedający za pośrednictwem tej strony mogą spać spokojnie.

Aplikacja mobilna i możliwość kupowania za jej pośrednictwem będzie gotowa od wystartowania ogólnego dostępu dla wszystkich. A to sprawia, że wszystko.pl jest na lepszej pozycji niż nie jedna platforma sprzedażowa. Dodatkowo brak prowizji jest kuszący dla potencjalnych sprzedawców.

źródło grafiki wszystko.pl

Nie mniej jednak wiele osób niepokoi fakt, że prezentowane ceny, jak i sam koszt wysyłki na stronie są wyższe, niż u konkurencji. Można więc mieć mieszane uczucia i nie darzyć aż tak zaufaniem dziecka Janusza Filipiaka. Tym bardziej, że Allegro wystartowało ostatnio z gwarancją najniższej ceny.

A co wy sądzicie o platformie wszystko.pl? Dalibyście szansę platformie, czy może skreślili już na początku skoro jest Allegro z tańszymi cenami? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: Telepolis
Źródło miniaturki: wszystko.pl

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!