Allegro Pay

Allegro Pay NIE dla osób z zastrzeżonym PESEL-em. Chyba, że zawarliście umowę wcześniej

Już 1 czerwca w życie wchodzą przepisy, które zmuszą wiele instytucji do dodatkowej weryfikacji numeru PESEL. Jeśli więc zastrzegliśmy PESEL i spróbujemy aktywować usługę Allegro Pay po 31 maja – spotkamy się z odmową.

Awatar Kamil Malczyk

Od początku czerwca będą obowiązywały nowe przepisy w sprawie weryfikacji numeru PESEL, które ochronią osoby z zastrzeżonymi numerami PESEL w razie np. wzięcia kredytu przez osobę do tego nieupoważnioną.

Z tego powodu wiele instytucji musiało wprowadzić zmiany w regulaminach swoich usług – jak np. Allegro w temacie Allegro Pay. Co się zmienia? Osoby z zastrzeżonym PESEL-em nie będą mogły skorzystać z tej usługi po 31 maja.

Wszystko przez wymuszoną weryfikacją PESEL-u od 1 czerwca. Jeśli zastrzegliście swój numer i zaczniecie korzystać z Allegro Pay maksymalnie 31 majanic się nie stanie i będziecie mogli normalnie korzystać z tej usługi.

Zastrzeżenie numeru PESEL. Ale po co?

Przez ostatnie miesiące bardzo dużo mówi się o zmianach dotyczących numeru PESEL i możliwości jego zastrzegania, ale być może niektórzy nadal nie wiedzą, po co to wszystko. Dlaczego wszystkim powinno na tym zależeć i przed jakimi ewentualnymi niebezpieczeństwami oraz ich przykrymi konsekwencjami chroni nas ta zmiana?

źródło: Gov.pl

Jak wiadomo, numer PESEL nabywa każdy obywatel Polski już w momencie urodzenia. Ten wyjątkowy ciąg cyfr towarzyszy nam w zasadzie każdego dnia – przede wszystkim podczas wizyt w urzędach, bankach, czy innych instytucjach, które muszą zweryfikować naszą tożsamość przed podjęciem kolejnych kroków.

Z tego właśnie powodu powinniśmy dbać o to, aby nigdy nie wpadł on w niepowołane ręce. Pomóc w tym może nam opcja zastrzeżenia numeru PESEL dostępna od listopada ubiegłego roku. Dokonać tego możemy stacjonarnie w urzędzie gminy lub przez internet: na stronie obywatel.gov.pl i w aplikacji mObywatel 2.0.

weryfikacji zastrzeżenia numeru PESEL
źródło: X (ex-Twitter) – @CYFRA_GOV_PL

Co to zmienia? Jeśli osoba trzecia wejdzie w posiadanie naszego numeru PESEL, w zasadzie nie będzie w stanie nic z nim zrobić. Od 1 czerwca, nawet jeśli komuś uda się wziąć pożyczkę lub kredyt na nasze nazwisko, ale my wcześniej zastrzeżemy swój numer PESEL, nie poniesiemy żadnych konsekwencji z tego tytułu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Już od dzisiaj możesz zastrzec swój numer PESEL!

Bardzo ważny numer, który jest potrzebny w sytuacjach urzędowych, edukacyjnych czy zdrowotnych – PESEL. Każdy go posiada, ale nie każdy odpowiednio pilnuje. Teraz jednak będzie można to naprawić i go zastrzec. Jak to zrobić? 

Czytaj artykuł

Czym jest Allegro Pay?

Allegro Pay to prosty, bezpieczny i wygodny sposób płatności. Dzięki niemu zyskujesz pełną swobodę w robieniu zakupów. Kupujesz teraz, a płacisz, kiedy jest Ci wygodnie. Wystarczy, że wartość Twojego zakupu razem z kosztem dostawy to minimum 30 zł, ale nie więcej niż kwota Twoich środków Allegro Pay. To, do jakiej kwoty zrobisz zakupy, sprawdzisz w panelu Allegro Pay.

Płacisz za swoje zakupy w ciągu 30 dni lub dzielisz płatność na 2, 3, 5, 10 lub nawet 20 miesięcznych spłat. W pełni kontrolujesz tempo spłacania. Możesz płacić teraz lub później. Jeśli masz już zawarte umowy z odroczoną płatnością lub opcją spłaty w 2 ratach, możesz skonsolidować je w jedną umowę. Spłatę rozłożysz na dogodną liczbę rat: od 3 do 20 miesięcznych spłat.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

PESEL dla pupila? Poznajcie PIESEL

Jednym z problemów powszechnych na całym świecie, jest to, iż po ulicach miast i wsi chodzi bardzo dużo bezdomnych zwierząt, w tym przede wszystkim psów. W ograniczeniu tego problemu w Polsce ma pomóc… PIESEL.

Czytaj artykuł

Allegro Pay a zastrzeżony PESEL

Jeśli już wcześniej korzystaliście z Allegro Pay lub zrobicie to maksymalnie 31 maja, to w zasadzie nie macie nad czym rozmyślać, bowiem nowe zmiany Was nie dotkną. Inaczej będzie w przypadku użytkowników, którzy będą chcieli po raz pierwszy skorzystać z tej usługi od 1 czerwca – czyli po wprowadzeniu nowych zmian.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, od 1 czerwca banki, SKOK-i, kredytodawcy, firmy telekomunikacyjne i notariusze będą musieli weryfikować status zastrzeżenia numeru PESEL przy okazji świadczenia konkretnych usług.

Nowymi zmianami objęte zostanie również Allegro, a konkretniej ich usługa Allegro Pay, pozwalająca m.in. na rozłożenie płatności w systemie ratalnym. Jeśli więc zastrzegliście swój PESEL, a Wasz „pierwszy raz” z tą usługą będzie miał miejsce później, niż 31 maja, spotkacie się z odmową systemu.

Nie oznacza to jednak, że już nigdy nie będziecie mogli skorzystać z tej usługi. W takim przypadku wystarczy „na chwilę” dezaktywować zastrzeżenie numeru PESEL – np. poprzez aplikację mObywatel, odczekać kilkadziesiąt minut do momentu zapisania zmian w systemie, dołączyć do Allegro Pay i ponownie zastrzec swój numer.

Zastrzegliście już swój numer PESEL, aby ochronić go przed złodziejami? Zdarza Wam się korzystać z Allegro Pay lub innych, tego typu usług płatności?

ŹRÓDŁO: Allegro

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.