Allegro Polecam – nowy program się opłaca!

Allegro Polecam – nowy program się opłaca!

Nowy program – Allegro Polecam – jest już dostępny i pozwoli Wam zarobić nieco pieniędzy na polecaniu produktów swoim znajomym czy rodzinie.

Sama inicjatywa Allegro Polecam nie jest specjalnie nowa. Gigant e-commerce informował o takim pomyśle już w połowie ubiegłego roku. Jednak do tego momentu nie była ona w pełni funkcjonalna, a i niewiele osób zapewne wiedziało w ogóle o jej istnieniu. Jednak na co właściwie pozwala nowy program Allegro Polecam i dlaczego jest taki super?

Reklama

Polecanie się opłaca!

Allegro Polecam

I to dosłownie – właśnie takim hasłem Allegro reklamuje nowy program partnerski, który w całości opiera się udostępnianiu linków afiliacyjnych. To początkowo brzmi strasznie skomplikowanie, ale tak naprawdę całość jest banalnie prosta. Przykładowo, jeżeli ktoś Was poprosi o polecenie nowego smartfona, słuchawek czy laptopa, możecie skorzystać z nowej możliwości Allegro. Oczywiście, jeżeli wcześniej przystąpiliście do tego programu.

Klikając przy danym produkcie opcję „udostępnij” zyskujecie możliwość skopiowania takiego specjalnego linku afiliacyjnego. Jeżeli osoba do której go wyślecie faktycznie kupi dany produkt, to wy otrzymacie 20% z całkowitej prowizji od sprzedaży. Tutaj także posłużymy się przykładem. Wysyłając link do sprzętu za 300 zł, a prowizja od jego sprzedaży wyniesie 15 zł, to do Waszej kieszeni trafi 20% od tych 15 zł, czyli 3 zł.

Nie jest to kwota ogromna i trzeba o tym pamiętać, jednak warto wiedzieć, że każdy z Was może z tej opcji skorzystać. Do teraz takie linki partnerskie na Allegro dostępne były jedynie dla firm czy influencerów, podobnie zresztą jak w innych sklepach. Teraz każdy z Was, czy to polecając niewielki gadżet czy sprzęt za kilka tysięcy, może na tym nieco zarobić.

Warto pamiętać

W nowym programie Allegro Polecam jest kilka warunków o których musicie pamiętać, by uniknąć późniejszej nieprzyjemnej niespodzianki. Po pierwsze by w ogóle móc wziąć udział w tej inicjatywie musicie być pełnoletnimi użytkownikami. Po drugie Wasze konto musi być zwykłe, innymi słowy nie może mieć statusu Junior lub Firmowego. No i na koniec wiadomo: trzeba zaakceptować kolejny regulamin, osobny skupiający się jedynie na nowej usłudze.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie zasada drugiej kategorii. Często zdarza się tak, że po kliknięciu w link afiliacyjny osoby zaczynają przeglądać sklep w poszukiwaniu innych przedmiotów. Przykładowo: jeżeli wyślecie komuś link do nowego tabletu, a ta osoba zdecyduje się jednak kupić laptopa, to system nie naliczy Wam prezentu. Jednak, jeżeli zamiast tabletu zakupi akcesoria do tabletów, wtedy pieniądze trafią do Waszego portfela.

Dzieje się tak za sprawą tej samej głównej kategorii. Zarówno laptop, tablet jak i akcesoria do nich znajdują się w dziale Komputery (Kategoria I). Idąc dalej laptopy oraz tablety mają osobną kategorię w serwisie Allegro. Odpowiednio są to Laptopy (Kategoria II) oraz Tablety (Kategoria II). Wszystko stanie się jasne, jeżeli spojrzycie na poniższy schemat.

  • Elektronika (Kat.0) ➡ Komputery (Kat.I) ➡ Tablety (Kat.II) ➡ Urządzenia (Kat.III)
  • Elektronika (Kat.0) ➡ Komputery (Kat.I) ➡ Laptopy (Kat.II)
  • Elektronika (Kat.0) ➡ Komputery (Kat.I) ➡ Tablety (Kat.II) ➡ Akcesoria (Kat.III)
Allegro Polecam
Reklama

Jak polecać?

Sposób polecania jest trywialnie prosty. Możecie to robić zarówno z poziomu smartfona, jak i komputera i adresu Allegro.pl. Będąc już na stronie konkretnego produktu wystarczy, że klikniecie w przycisk udostępnij lub ikonkę w przypadku smartfonów i już. Pojawi się Wam okienko, z którego możecie pobrać link afiliacyjny. Tak przygotowany odnośnik musicie teraz wysłać zainteresowanej osobie i… gotowe!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!