Amazfit Helio, czyli kolejny smart pierścień, ale dla sportowców

Smart pierścienie powoli wchodzą na rynek i zyskują swoich zwolenników, jak i przeciwników. Kolejny do kolejki jest Amazfit Helio, który został stworzony z myślą o sportowcach i ich potrzebach pomiarów przy treningach.

Awatar Marta Urbaniak

Amazfit do swojego asortymentu produktów dodaje pierścień dla sportowców, model Amazfit Helio.

Z myślą o sportowcach dodane są funkcje, które maja im pomóc, jak szacowanie efektów treningu i nie tylko.

Ten gadżet możecie połączyć ze smartwatchem od Amazfit, aby otrzymać dokładniejsze wyniki.

Czym jest Amazfit Helio?

Marka Amazfit kojarzy się szczególnie ze smartwatchami i nic dziwnego. To marka, która oferuje szeroki wybór różnych modeli. Do grona urządzeń osobistych dołącza smart pierścień, a dokładnie Amazfit Helio.

Możecie sobie pomyśleć, że jest to kolejny pierścień jak inne, które są na rynku. Ale jest to model, który skupia się głównie na monitorowaniu zdrowia, jednak w trochę większym zakresie niż inne.

W końcu jest to urządzenie dedykowane dla sportowców, gdzie dla nich liczą się jak najlepsze wyniki sportowe. Gruby na 2,6 mm pierścień waży niecałe 4 gramy i jest wodoodporny na poziomie 10 ATM. Jego niska waga wynika z użycia wysokiej jakości stopu tytanu. Co sprawia również, że urządzenie jest wytrzymałe.

źródło grafiki Amazfit

Dostępne do wyboru są modele w rozmiarze 10 i 12. Dla tych, którzy chcą, aby uwiecznić na nim grawer jak na zwykłej biżuterii, jest też taka opcja. Może wybrać istotną dla Was datę czy nawet cytat na całej długości.

Z myślą o sportowcach

Jako, że jest to pozycja dla sportowców od marki Amazfit, to macie opcję połączenia pierścienia ze smartwatchem również od tej marki. Taka “fuzja” pozwoli na zwiększenie liczby mierzonych parametrów, aby otrzymać dokładniejsze wyniki o Waszym stanie zdrowia i kondycji. Wgląd do nich możecie mieć za pośrednictwem aplikacji Zepp.

Dla osób uprawiających sport szczególnie istotny jest osiągany próg tlenowy i wydajność w tym zakresie, dlatego pierścień mierzy VO2 max. Dzięki tym wartościom zostaną oszacowane efekty treningu oraz to jak duże obciążenie bierze na siebie Wasz organizm podczas wysiłku.

źródło grafiki Amazfit

Znajdujący się od wewnętrznej strony czujnik aktywności elektroskórnej monitoruje poziom stresu, abyście w razie jego zwiększenia mogli zareagować i podjąć działania w celu jego rozładowania. W końcu stres szkodzi zdrowiu, a szczególnie ten nadmierny i może on zaważyć o końcowych wynikach i efektywności treningów.

Również pojawią się wskazówki w aplikacji w segmencie, gdzie przeliczane są punkty na “Readiness score” . Dzięki nim dowiecie się czy nadszedł czas regeneracji, czy jest na to odpowiedni dzień na ćwiczenia i trening.

Dodatkowo Zepp Health umożliwił temu inteligentnemu pierścieniowi dostęp do rozwijającego się ekosystemu sztucznej inteligencji firmy – w tym bezpłatną trzymiesięczną wersję próbną Zepp Aura i wellness dostępne dla tych, którzy kupią inteligentny pierścień w marcu.

Na ten moment nie znamy ceny ani dostępności produktów w sklepach.

Źródło: Amazfit
Źródło miniaturki: Amazfit

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.