Amazon Alexa z generatywnym AI będzie jeszcze mądrzejsza!

Amazon Alexa z generatywnym AI będzie jeszcze mądrzejsza!

Amazon nie chce zostawać w tyle za gigantami działającymi w zakresie AI, więc rozpoczyna pogoń za OpenAI, Microsoftem, czy Googlem. W związku z tym, zaprezentowali nową wersję asystenta Amazon Alexa, która będzie jeszcze mądrzejsza!

Temat AI coraz bardziej zyskuje na popularności, co wykorzystują światowi giganci, z dnia na dzień ulepszając swoje rozwiązania.

W odpowiedzi na potrzeby rynku, Amazon zaprezentował nową wersję asystenta Amazon Alexa, która jeszcze sprawniej odpowie na nasze potrzeby.

Reklama

AI jest nam coraz mniej obce

Na ten moment możliwości sztucznej inteligencji wydają się nieskończone, więc do momentu, aż przynajmniej w dość sporym stopniu będziemy w stanie ją „okiełznać”, brakuje nam jeszcze naprawdę wiele. Mimo to, światowi giganci cały czas dokonują postępów w rozwoju autorskich oprogramowań opartych na AI.

Amazon Alexa - odpowiedź na konkurencyjny rozwój AI
źródło: Simplilearn

ChatGPT od OpenAI, Bing od Microsoftu czy Google Bard, to jedynie pojedyncze przykłady wykorzystywania możliwości sztucznej inteligencji. Oprócz tego, na rynku znana jest na przykład Siri (inteligentna asystentka Apple, która otrzymała nowe funkcje wraz z nadejściem iOS-a 17) czy tytułowa Alexa od Amazonu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Chatbot Google Bard z nowymi funkcjami! Co przynosi dzisiejsza aktualizacja?

Choć Google Bard nie miał zbyt dobrego startu (zwłaszcza w Europie), wszystko wskazuje na to, że już niedługo może nieźle namieszać na rynku chatbotów. Google dodało dzisiaj do niego listę przydatnych wtyczek, które zwiększą jego użyteczność.

Czytaj artykuł

Amazon Alexa i jej nowe możliwości

Jak zapowiedział Amazon, ich asystent głosowy Alexa zostanie wzbogacony o generatywną sztuczną inteligencję, co dodatkowo rozszerzy jej dotychczasowe umiejętności. Co więcej, poprawiony ma zostać także model językowy, dzięki czemu kontakt z Alexą będzie bardziej przypominać rozmowę z człowiekiem!

Amazon Alexa - nowe funkcje
źródło: Metro Americas

Według portalu MacRumors, kiedy powiemy Alexie, że jest nam zimno, ona będzie wiedziała, aby podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Oprócz tego, będzie ona na przykład w stanie wykryć aktualny poziom jasności i na podstawie tego – włączyć lub wyłączyć światła.

Amazon Alexa ma „nauczyć” się także tłumaczenia w czasie rzeczywistym podczas połączeń audio i wideo, udzielać wsparcia w nagłych wypadkach, czy – za pomocą funkcji „Eksploruj” – udzielać dzieciom szerszych odpowiedzi na zadane przez nich pytania.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Paint młodszym bratem Photoshopa? Microsoft ulepsza popularny program graficzny

Paint to jeden z najprostszych programów graficznych, który przez lata rozkochał w sobie masę ludzi na całym świecie. W związku z tym, Microsoft postanowił go dodatkowo ulepszyć, aby z jego możliwości mogło się cieszyć jeszcze więcej użytkowników!

Czytaj artykuł
Reklama

Co jeszcze zaprezentował Amazon?

Oprócz nowej aktualizacji Alexy, przedstawiciele Amazon zaprezentowali nowe produkty, takie jak Echo Show 8, Echo Hub i Echo Pop Kids. Są to odpowiednio: inteligentne centrum domowe, domowy panel sterowania do zarządzania podłączonymi urządzeniami i inteligentny głośnik dla dzieci.

Amazon Alexa - nowe produkty od Amazon
źródło: CNBC

Nie zabrakło także nowych tabletów Fire Tablets i urządzeń Fire TV z funkcją wyszukiwania opartej na sztucznej inteligencji. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą na przykład „zadawać Alexie pytania dotyczące programów telewizyjnych i filmów oraz otrzymywać rekomendacje dotyczące treści”.

Jak myślicie, do czego marki już niedługo zaczną wykorzystywać sztuczną inteligencję? Co uważacie o nowych funkcjach dodanych do Alexy?

ŹRÓDŁO: MacRumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!