Amazon nareszcie w Polsce! Jest jedno ale…

Amazon nareszcie w Polsce! Jest jedno ale…

Największy sklep internetowy, czyli Amazon w końcu, po wielu latach będzie dostępny w Polsce. Ale z kupowaniem będziecie musieli się jeszcze wstrzymać.

Amazon był dostępny w naszym kraju już od jakiegoś czasu. Jednak była to obecność bardzo umowna. Co prawda mogliśmy robić zakupy w zagranicznych oddziałach np. w Niemczech lub Francji. Co więcej na terenie naszego kraju znajduje się już 9 centrów logistycznych, a teraz powstaje dziesiąte. Jednak wciąż nie mieliśmy dostępu do polskiej strony sklepu, cen w złotówkach oraz co najważniejsze łatwej opcji wysyłki. Już niedługo to wszystko się zmieni.

Reklama

Marzenie stało się faktem

logo Amazon
Amazon w Polsce

Dziś Amazon ogłosił, że wystartowała platforma dla polskich sprzedawców. Gigant zaprosił do współpracy przedsiębiorców, tych małych i dużych. Mogą się oni rejestrować na platformie sell.amazon.pl. Co istotne dzięki tej platformie mogą w łatwy sposób rozpocząć sprzedaż swoich towarów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Oficjalny sklep Amazonu w Polsce jeszcze w tym roku!

A przynajmniej to sugeruje raport GAzety Wyborczej. Wynika z niego, że Amazon prowadzi obecnie rozmowy z Pocztą Polska, która to miałaby być odpowiedzialna za dostarczanie paczek. 

Czytaj artykuł

Konsumenci, czyli zdecydowana większość z Was będzie musiała trochę poczekać. Jak na razie dostępna jest wyżej wspomniana platforma dla sprzedawców. Zanim strona amazon.pl wystartuje w pełni minie jeszcze trochę czasu. Spowodowane jest to zapewne zbieraniem sprzedawców zainteresowanych współpracą czy wciąż trwającymi pracami na stronie. Warto tutaj zauważyć, że niemiecki Amazon oferował ich wersję strony w języku polskim, jednak był to zaledwie substytut, któremu wiele brakowało.

Amazon w Polsce

Jednocześnie Amazon ogłaszając te genialne dla wszystkich wielbicieli okazji wieści podzielił się kilkoma statystykami. Zapewne po to by przyciągnąć więcej potencjalnych klientów biznesowych. Gigant zaznaczył, że ponad połowa oferowanych na platformie towarów pochodzi od zewnętrznych partnerów, a nie samego Amazonu.  Dodatkowo, sklep na całym świecie ma ponad 300 milionów klientów w łącznie 200 krajach. Z koeli liczba partnerów w postaci zarówno małych, średnich jak i dużych firm przekroczyła już 1.7 miliona.

Reklama

Dlaczego tak późno?

Blisko rok temu informowaliśmy Was, że Amazon planuje oficjalną polską wersję ich sklepu. Cóż, minione 365 dni było na tyle specyficznych, że mogły one skutecznie pokrzyżować plany giganta. Warto mieć też na uwadze, że w Polsce rolę Amazonu pełni Allegro, jednak ze względu na brak jego obecności na zagranicznych rynkach, oferowany asortyment jest nieporównywalnie mniejszy. Wciąż niestety w 100% nie wiemy jak będzie prezentować się polski sklep Amazonu w praktyce.

Amazon w Polsce

Mamy jednak nadzieję, że wiele towarów, które z różnych względów są trudno dostępne w Polsce już za niedługo będą w zasięgu ręki zainteresowanych. Sam Amazon jest już od jakiegoś czasu gotowy na rozpoczęcie ekspansji na naszym rynku. W Polsce znajduje się obecnie dziewięć centrów logistycznych, a dziesiąte jest w budowie i ma zostać uruchomione jeszcze w tym roku.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich magazynów Amazonu.

  • Sady pod Poznaniem
  • Sosnowiec
  • Kołbaskowo koło Szczecina
  • Pawlikowice koło Łodzi
  • Łódź
  • Okmiany koło Bolesławca
  • Gliwice
  • Świebodzin (w budowie)
  • Dwa obiekty w Bielanach Wrocławskich
Amazon w Polsce

Ponadto Amazon ma w Gdańsku dwie placówki: biuro Amazon Web Services oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon. To więcej niż wystarczająco dużo by pełną siłą uderzyć i rozpocząć rewolucję na polskim rynku. Już teraz pojawiają się plotki jakoby amazon.pl miał wystartować 20 marca. Jednak do takich informacji musicie podchodzić z dużym dystansem. Najlepiej w takiej sytuacji czekać po prostu na oficjalną zapowiedź prosto z kanałów informacyjnych Amazonu.

Źródło: Amazon

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!