Do
góry

Amazon Prime w Polsce przed końcem 2023 roku!

Gigant e-commerce ze Stanów Zjednoczonych już wszedł do Polski, jednak wciąż brakuje najpopularniejszej usługi, czyli Amazon Prime.

W sprawie usługi Amazon Prime w Polsce wypowiedział się Alex Ootes, wiceprezes Amazon w Europie. Zasugerował on w rozmowie z dziennikiem Gazeta Wyborcza, że ma nadzieję na uruchomienie usługi Prime szybciej, niż na rynku tureckim. Na tamtejszym rynku Amazon jako sklep zadebiutował we wrześniu 2018 roku. Z kolei na samą usługę mieszkańcy Turcji musieli poczekać aż do niedawna, bo do września 2020 roku.

Prime będzie, ale jeszcze nie teraz

Amazon Prime

Amazon w Polsce wystartował dopiero kilka tygodni temu, w marcu 2021 roku. Od tamtej chwili wielu użytkowników cały czas dopytuje czy i kiedy pojawi się omawiana usługa w naszym kraju. W końcu jest to sztandarowa subskrypcja, która oferuje szybsze dostawy, nawet tego samego dnia. Niestety wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli poczekać przynajmniej kilkanaście miesięcy, zanim Amazon Prime wystartuje na naszym rynku.

Jak podkreślił Alex Ootes: na razie usługa dopiero raczkuje w naszym kraju i wiele rzeczy należy jeszcze poprawić. Nawet pomimo tego, że zanim Amazon wszedł z oficjalnym sklepem do Polski, to przez wiele lat dostarczał do nas przesyłki za pośrednictwem niemieckiej strony. Niemniej jednak procesy logistyczne, jakie są obecnie cały czas opracowywane, wymagają jeszcze doszlifowania. Wszystko po to, by zapewnić klientom gwarancję dostawy tego samego dnia.

To normalne, że wchodzimy do Polski bez Prime, bo Prime to przede wszystkim szybkość dostaw. Najpierw musimy się upewnić, że nasze usługi w Polsce są niezawodne, już takie są, ale możemy je jeszcze poprawić. Do Turcji weszliśmy w 2018 roku, a Prime uruchomiliśmy tam dopiero kilka miesięcy temu. Być może w Polsce pójdzie nam szybciej. Na razie się nie spieszymy

Alex Ootes

Jak wskazują słowa wiceprezesa Amazona na Europę: nie możemy narazie liczyć na wczesny start omawianej usługi w najbliższym czasie. Jednak termin – jesień 2021 wydaje się już jak najbardziej prawdopodobna. Ale jednocześnie możemy się obudzić któregoś dnia z nową usługą dostępną równie niespodziewanie, co sam sklep Amazon.pl.

Co właściwie daje Prime?

Amazon Prime

Amazon Prime to właściwie zbiór kilku usług, zamknięty w postaci jednej wygodnej subskrypcji, podobnie jak w przypadku Apple One. W Stanach Zjednoczonych miesięcznie usługa kosztuje 12.99$ i w jej skład wchodzi nie tylko szybka i bezpłatna dostawa. Pod nazwą Amazon Prime kryje się znacznie więcej usług, które ma w swojej ofercie Amazon.

Wśród tych najciekawszych można wymienić między innymi: specjalne ekskluzywne oferty czy wcześniejszy dostęp do rabatów na platformie zakupowej. Ponadto subskrybenci mogą zaoszczędzić na dostawach jedzenia ze sklepów Whole Foods Market, jak i leków z apteki Amazona. Po za tym w skład Amazon Prime wchodzą także takie usługi jak Prime Video, Amazon Music czy Amazon Prime Gaming. Dla osób, które już teraz korzystają z serwisu streamingu wideo Amazona może to być niemała okazja. Jednak jak na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!