Amazon wystartuje już 1 marca?!

Amazon wystartuje już 1 marca?!

O tym, że największy sklep internetowy zacznie działać także w Polsce już pisaliśmy. Według najnowszych plotek Amazon wystartuje już 1 marca!

Amazon już rozpoczął wielkie przygotowania do startu swojego sklepu w naszym kraju. Zaczynając od budowanych przez ostatnie lata magazynów, przez odpowiednią domenę, a kończąc na ostatnio zapowiedzianych programach dla sprzedawców i sklepów. Wszystko wskazuje na to, że oficjalne otwarcie zbliża się wielkimi krokami. Jednak może być znacznie bliżej niż wszyscy się tego spodziewają.

Reklama

Amazon już 1 marca?

Oczywiście te doniesienia to tylko i wyłącznie plotki i nie musza mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Cały czas czekamy na oficjalny start strony z końcówką „.pl” oraz jakiekolwiek zapowiedzi ze strony Amazonu. Już od przeszło miesiąca sprzedawcy z całego kraju mogą rejestrować się na specjalnym portalu. Dzięki temu mogą nawiązać współpracę z Amazonem i sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem serwisu.

Co istotne sprzedaż nie ogranicza się jedynie do Polski, Amazon otwiera drzwi na właściwie cały świat. Takie stwierdzenie odnosi się także do klientów, czyli Was. Za sprawą międzynarodowego charakteru sklepu Amazon będziecie mogli zamawiać z najodleglejszych zakątków świata bez większych problemów z przesyłką.

Wracając jednak do domniemanej daty otwarcia, niektóre osoby sugerują, że będzie to już 1 marca. Czyli za niespełna kilka dni. Jest to jednak wizja niezwykle optymistyczna, której nie podzielają inni komentatorzy. Ich zdaniem Amazon rozpocznie działalność najwcześniej pod koniec marca lub nawet w połowie kwietnia. Nie zmienia to jednak faktu, że do premiery nie pozostało już wiele czasu.

Co na to konkurencja?

Wejście Amazonu do Polski to wielki krok dla rynku e-commerce – na dobre czy złe to już się okaże. Nie można jednak zapominać o obecnej od wielu lat na scenie konkurencji w postaci Allegro. Jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych, który w dużym uproszczeniu jest Polskim odpowiednikiem Amazonu może w najbliższym czasie stracić klientów.

Jednak, Ci którzy wieścili rychły koniec Allegro mogą się nieco zawieść. Nie można nie doceniać tego, co osiągnął Polski sklep oraz tego jak długo znajduje się na rynku. Jednocześnie musicie pamiętać, że Amazon to nie pierwszy obcy gracz e-commerce, który chce podbić nasz kraj. Wiele lat temu, swoją próbę podjął amerykański serwis aukcyjny eBay. Ten jest wciąż niezwykle popularny na zachodzie czy choćby w Wielkiej Brytanii, ale w Polsce nie odniósł wielkiego sukcesu.

Z jednej strony trudno się dziwić takiemu obrotowi spraw. Polski konsument jest już przyzwyczajony do dobrze wyglądających i intuicyjnych interfejsów. Już wtedy, przepaść pomiędzy interfejsem serwisu eBay oraz Allegro była ogromna, oczywiście na niekorzyść amerykańskiej strony.

Reklama

Kto zyska najwięcej?

Przed konsumentami otwierają się nowe możliwości zakupowe, ale na początku zdecydowanie najwięcej mogą zyskać sprzedawcy. Amazon może znacząco ułatwić im dotarcie do znacznie większej liczby klientów i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nie każdemu opłaci się korzystanie z ogromnego imperium stworzonego przez Jeffa Bezosa.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Amazon nareszcie w Polsce! Jest jedno ale…

Największy sklep internetowy, czyli Amazon w końcu, po wielu latach będzie dostępny w Polsce. Ale z kupowaniem będziecie musieli się jeszcze wstrzymać.

Czytaj artykuł

Tak czy inaczej start usługi Amazon w Polsce bez wątpienia odbije się szerokim echem w całej branży e-commerce. Teraz nie pozostało nam nic innego jak oczekiwać oficjalnego komunikatu wydanego przez Amazon, który zapowie start sklepu. Wtedy też okaże się czy Amazon przygotował odpowiednio swoją stronę na przyjęcie polskich klientów.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!