Android RCS

Android da 15 minut na edycję wysłanej wiadomości. Jakie jeszcze zmiany nadchodzą?

Google zapowiedziało zmiany, które już niedługo trafią do systemu Android. Najważniejszą z nich jest możliwość edytowania wiadomości przez 15 minut od wysłania, ale nie zabrakło również innych, pomniejszych funkcji.

Awatar Kamil Malczyk

Już niedługo Android pozwoli na edycję wiadomości RCS, ale tylko w ciągu pierwszych 15 minut od chwili wysłania jej do drugiego użytkownika.

Oprócz tego użytkownicy systemu będą mogli łączyć dwie ulubione emotikony w jedną, szybciej łączyć się ze smartfonowymi hotspotami, łatwiej zarządzać smart homem, czy dodać cyfrowy klucz do auta do aplikacji na telefonie.

Android pozwoli Ci edytować wysłane wiadomości

Jak już pewnie słyszeliście, z obiegu powoli wycofywane są SMS-y & MMS-y, których miejsce ma zająć tzw. system RCS (Rich Communication Services). Usługa ta jest dostępna na nowszych telefonach i pozwala wysyłać wiadomości przez mobilną transmisję danych / Wi-Fi oraz udostępniać pliki i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Android - RCS
źródło: Digital Trends

System ten jest wykorzystywany w dostępnej na telefonach z systemem Android domyślnej aplikacji do wysyłania wiadomości – Wiadomości Google. Jak zapowiedziało Google, już niedługo użytkownicy korzystający z tej aplikacji mają otrzymać możliwość edycji wiadomości w ciągu 15 minut od ich wysłania.

Funkcja ta już od jakiegoś czasu jest dostępna w popularnych komunikatorach tekstowych, takich jak WhatsApp i Messenger. W przypadku „standardowej” aplikacji do wysyłania wiadomości na Androidzie jest to jednak ważna i potrzebna zmiana, a dzięki jej wprowadzeniu poprawianie błędów będzie dużo łatwiejsze!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Sklep Google Play pozwala zdalnie odinstalować aplikacje z innego urządzenia. Jak to zrobić?

Sklep Google Play wreszcie otrzymał zapowiedzianą już jakiś czas temu nową funkcję. Do tej pory użytkownicy mogli zdalnie instalować aplikacje na innych urządzeniach zalogowanych na to samo konto Google, ale bez odwrotu. Teraz się to zmienia!

Czytaj artykuł

Nowe emotikony, zarządzanie smart home i inne

Najważniejszą z zapowiedzianych zmian jest oczywiście wspomniane wcześniej edytowanie wysłanych wiadomości, ale oprócz niego Google zamierza dodać kilka mniejszych funkcjonalności. Jedna z nich będzie dotyczyć segmentu emotikon – użytkownicy otrzymają np. możliwość łączenia dwóch ulubionych emotek w jedną.

Usprawnienia mają doczekać się również smartfonowe hotspoty, z którymi Androidowcy będą mogli łączyć się za pomocą jednego kliknięcia. Łatwiejsze ma być także zarządzanie systemem smart home dzięki opcji tworzenia widżetów do uruchamiania sprzętów, czy sterowania nimi za pomocą zegarków WearOS.

Jeśli chodzi o zegarki oparte o system WearOS, to te – ale tylko na terenie Niemiec i Stanów Zjednoczonych – będą mogły być wykorzystywane do płatności PayPalem. Android wystawia również dłoń do posiadaczy samochodów marek Mercedes-Benz oraz Polestar, którzy będą mogli dodać cyfrowy kluczyk do swojego telefonu.

Który system operacyjny jest Waszym ulubionym, jeśli chodzi o urządzenia mobilne? Jakich funkcji najbardziej brakuje Wam na Androidzie?

ŹRÓDŁO: Android Blog

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.