Aparaty w Samsungu Galaxy S24 Ultra nie są już tajemnicą

Dwie nowe funkcje w nachodzącym Samsungu Galaxy S24 Ultra wyszły na światło dziennie i to dzięki samemu producentowi. W Internecie są również spekulacje odnośnie aparatów jakie mają się znaleźć na pokładzie smartfona.

Awatar Marta Urbaniak

Samsung oficjalnie zaprezentował funkcje w nadchodzącym Samsungu Galaxy S24 Ultra.

Dotyczą one nowych możliwości aparatów w oparciu o działanie nowego procesora na pokładzie smartfona.

Nowe możliwości nagrywania pozwolą na wyższą jakość ujęć i szybsze wykonywanie zdjęć.

Samsung Galaxy S24 Ultra ma mieć swoją premierę 18 stycznia, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Co ciekawe już teraz dowiedzieliśmy się o nowych funkcjach aparatów i to od samego Samsunga.

3 dni temu na YouTubie na oficjalnym koncie Samsunga pojawił się krótki około minutowy filmik. Nosi on tytuł “ISOCELL Zoom Anyplace: New Solution for 200MP | Samsung”. Oznacza to, że główny aparat będzie mieć 200 Mpix, a nowa funkcja pozwoli Wam na przybliżenie obiektów.

“ISOCELL Zoom Anyplace” powiększy obiekty bez względu gdzie się znajdują. A to dzięki obecności najnowszego Snapdragona 8 gen 3 z wbudowanym AI. Za jego pomocą zostanie wykryty ruch w kadrze za którym podąży obiektyw i sprawi, że postać nie wyjdzie z ujęcia. Dzięki temu już nigdy nikt Wam nie ucieknie podczas nagrywania.

Co ciekawe jest możliwość równoczesnego nagrywania normalnego ujęcia oraz tego w przybliżeniu. W wyniku tego możliwe będzie zachowanie wysokiej jakości obrazu w porównaniu z dotychczasowym sposobem nagrywania. Bowiem po powiększeniu obrazu ten był nieostry.

W dalszej części filmu mowa o technologii E2E AI Remosaic, która przechwyci obraz. Czas zrobienia zdjęcia i przetworzenia obrazu do formatu JPG ulegnie skróceniu. Surowe dane są przesyłane, a następnie poddawane procesowi mozaiki, aby przejść do przetwarzania sygnału obrazu, a kończąc na wysłaniu obrazu w formacie JPG.

Szczegółowość i kolory będą na wyższym poziomie, a do utraty jakości ma dochodzić o wiele rzadziej. Nie będzie już opóźnień i w ich wyniku utraty danych, a tym samym jakość zostanie zachowana.

źródło grafiki Smartprix

Jeden z informatorów Revegnus na X (dawniej Twitterze) przedstawił specyfikacje aparatów, które mają trafić do Samsunga Galaxy S24 Ultra. Jak już wiemy z filmu główny aparat ma matrycę 200 Mpix z sensorem ISOCELL HP2.

Drugi na liście jest aparat ultraszerokokątny 12 Mpix, kolejny jest teleobiektyw 10 Mpix z 3-krotnym zoomem optycznym. Co rzadkie, znajdzie swoje miejsce drugi teleobiektyw 50 Mpix z 5-krotnym zoomem optycznym.

Na ten moment to wszystko co wiadomo o aparatach w nadchodzącym Samsungu Galaxy S24 Ultra. Oczywiście specyfikacja aparatów potwierdzi się w dniu premiery.

Źródło: YouTube, X (dawniej Twitter)

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez