Apple w końcu dogania konkurencję, iPhone z ładowaniem zwrotnym

Nie od dziś wiadomo, że w wielu kwestiach Apple jest daleko w tyle za konkurencją. Nie inaczej jest w przypadku ładowania, ale wiele wskazuje na to, iż bezprzewodowe ładowanie zwrotne już wkrótce trafi na iPhone’y.

Czym jest bezprzewodowe ładowanie zwrotne?

Właściciele iPhone’ów, choć często gloryfikują produkty giganta z Cuppertino (zresztą podobnie jak wyznawcy Androidów), w konkretnych sytuacjach potrafią przyznać rację konkurencji. Tak jest właśnie w przypadku wspomnianego ładowania zwrotnego, którego już od kilku lat oczekują właściciele telefonów marki z nadgryzionym jabłkiem.

Ciężko się temu jakkolwiek dziwić, bowiem do tej pory mogli oni jedynie patrzeć na to, co dla Androidowców, od co najmniej kilku lat, jest po prostu codziennością. Technologia bezprzewodowego ładowania zwrotnego to funkcja, która w największym skrócie zamienia telefon w ładowarkę. Dzięki temu naładowaną baterię w naszym smartfonie możemy wykorzystać do „nakarmienia” innych urządzeń, takich jak inny telefon czy smartwatch albo słuchawki.

Skąd informacje o planach wprowadzenia tej funkcji przez Apple?

Na początku grudnia ubiegłego roku informowaliśmy Was o tym, iż amerykańska firma nie ma już drogi ucieczki w kwestii obowiązku stosowania złącza USB-C. Choć nowy przepis wejdzie w życie dopiero po 28 grudnia 2024 roku, wiele wskazuje na to, iż już iPhone 15 lub iPhone 16 otrzyma złącze USB-C, zamiast Lightning. Niezależnie jednak od tego, kiedy rzeczywiście to nastąpi, zniknięcie autorskiego złącza od Apple’a będzie kamieniem milowym w ich pościgu za konkurencją.

ładowanie Apple MagSafe
źródło: WCCFTECH

Jak poinformował portal PHONE ARENA, najprawdopodobniej już w najbliższej przyszłości posiadacze iPhone’ów będą mieli kolejny powód do uśmiechu. Chodzi oczywiście o pojawienie się w smartfonach giganta z Cuppertino technologii bezprzewodowego ładowania zwrotnego, na którą tak długo czekają miłośnicy amerykańskiej firmy.

Skąd w ogóle te plotki? Wszystko za sprawą informacji pozyskanych przez Patently Apple, według których Apple miało otrzymać patent techniczny od Biura Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Kryjący się pod frazą „Bimodal Magnetic Alignment Components for Alignment of Devices” patent oznacza, iż Apple pracuje nad przeprojektowaniem ładowarek MagSafe.

Wszystko po to, aby oprócz samych smartfonów, można było do nich doczepić także inne akcesoria, takie jak słuchawki czy smartwatche. Summa summarum oznacza to tyle, że Apple wreszcie wprowadziłoby obsługę technologii bezprzewodowego ładowania zwrotnego!

Czekacie na pojawienie się bezprzewodowego ładowania zwrotnego w iPhone’ach? Czego jeszcze brakuje Wam w smartfonach od giganta z Cupertino?

Źródło: PHONE ARENA

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!