Apple kopiuje Spotify! DJ AI trafia do aplikacji na iPhone

Spotify i Apple Music są na piedestale serwisów strumieniowych i obie firmy zaciekle walczą pomiędzy sobą. Firma z Cupertino postanowiła skopiować pomysł, aby nie zostać w tyle. Czy dzięki temu ten ich serwis z muzyką stanie się popularniejszy?

Apple nie chce zostać w tyle i kopiuje pomysły rywali, aby być tak samo popularnym.

Funkcja wyciągnięta żywcem ze Spotify jest już dostępna dla wielu użytkowników.

Minie trochę czasu zanim rekomendacje będą tak samo dokładne jak w Spotify.

Spotify i Apple Music to dobrze znane serwisy streamingowe z muzyką, gdzie oba cieszą się dużą popularnością. Spotify na początku tego roku wypuścił “DJ AI”, który sprawdza się w podsuwaniu kawałków trafiających w gusta użytkownika, tym samym zaskakując go nowościami. Rekomendację zamknięto w formie stacji radiowej z krótkimi komentarzami od AI

Dostęp do funkcji został rozszerzony na nowe obszary i od teraz będzie dostępny w 50 krajach. Niestety w nielicznych krajach będzie on nadal funkcjonował w angielskiej wersji językowej i co więcej tylko subskrybenci Spotify Premium mogą się nią cieszyć.

Apple kopiuje, aby nie zostać w tyle

“Discover Weekly” to standardowy format listy z rekomendowanymi utworami dla użytkownika, aby ten mógł odkrywać nowości, ale co istotne nie jest ona interaktywna jak “DJ AI” i nie zawiera komentarza na żywo z głosem dyrektora Spotify. Ten pomysł najwyraźniej bardzo spodobał się rywalowi SpotifyApple. Nie trzeba było czekać długo na wykonanie ruchu drugiej strony.

Bowiem ta funkcja uzyskała brata bliźniaka i będzie to “Discovery Station” od marki z logiem nadgryzionego jabłka. Pomysł polega na rekomendacjach podobnych utworów do słuchanych przez Was, ale te mają być piosenkami, z którymi się jeszcze nie spotkaliście, bądź nie dodaliście do listy w bibliotece. Brzmi podobnie?

źródło grafiki The Verge

Oczywiście Apple nie ogłosiło tej funkcji jeszcze oficjalnie, ale “ptaszki ćwierkają” że jest już ona aktualnie dostępna dla sporego grona użytkowników. Znajdziecie tę opcję wchodząc w “Listen Now”, a następnie w “Stations for You”, tam znajdziecie “Discovery Station”.

Czas pokaże czy wysiłki Apple w postaci kopiowania funkcji, okażą się tak samo owocne, jak pierwotny pomysł Spotify. Jedno jest pewne, firmę z Cupertino czeka jeszcze długa droga zanim “Discovery Station” stanie się tak popularne jak “Discover Weekly” w „DJ AI” od Spotify. Nie wspominając o dopracowaniu dokładności rekomendacji.

Czas pokaże jak sprawdzi się “nowa funkcja” i czy ludzie tak samo zachwycą się nią jak było to w przypadku “Discovery Weekly”.

Źródło: Android Police, Apple Insider

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!