Apple Maps dostaną aktualizację ulic Warszawy!

Futurystyczne plecaki? Nie, to czas na aktualizację Apple Maps i skanowania ulic miast, między innymi Warszawy. Rejestracja aktualnych dróg, ścieżek i okolicy ma pomóc użytkownikom w orientacji i korzystaniu z funkcji Rozejrzyj się.

Apple jak co roku aktualizuje swoje Mapy, aby mieć aktualną bazę danych i oferować usługi w oparciu o rzeczywisty stan miast.

Apple Maps są odświeżane o zdjęcia i dane LiDAR, w tym roku przy użyciu pieszych wyposażonych w plecaki z przenośnym sprzętem.

Skan Warszawy i okolic ma się odbywać od 8 maja do 30 czerwca.

Apple Maps rozwija się w Polsce!

Od 8 maja do 30 czerwca w Warszawie odbędzie się aktualizacja Apple Maps. Skan miasta w jego aktualnym stanie ma pomóc użytkownikom w nawigacji i poruszaniu się. Poprzednio były wykorzystywane do tego pojazdy wyposażone w zaawansowany sprzęt do rejestrowania obrazów i danych LiDAR. Jednakże jak dobrze wiemy, samochodem nie da się wjechać wszędzie.

Źródło: Apple Insider

Dlatego też tym razem Apple prowadzi pomiary z wykorzystaniem pieszych wyposażonych w specjalne plecaki. Zmiana sposobu zbierania danych ma pomóc w skanowaniu miejsc do których dostęp możecie uzyskać tylko pieszo, ale nie tylko.

Teraz mają zostać ujęte także parki, place, ulice czy też przystanki, a po zebraniu danych możliwe będzie stworzenie jeszcze dokładniejszej mapy 2D miasta. Oczywiście twarze osób, które zostaną uchwycone na ujęciach, zostaną zamazane tak samo, jak numery tablic rejestracyjnych pojazdów, aby chronić prywatność osób postronnych.

Funkcja Rozejrzyj się również zostanie zaktualizowana o przeprowadzone pomiary, abyśmy mogli korzystać w większej liczbie miejsc z niezastąpionego widoku panoramicznego.

Apple prowadzi badania z użyciem pojazdów na całym świecie – w celu zebrania danych i ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Badania te mogą być prowadzone przy wykorzystaniu sprzętu montowanego na zewnątrz pojazdów, a także iPhone’ów, iPadów lub innych urządzeń wewnątrz pojazdów. Możemy też okresowo odwiedzać i ponownie zbierać dane w niektórych lokalizacjach, aby zapewnić aktualność i najwyższą jakość map.

Apple przeprowadza również badania za pomocą systemów przenośnych, w wybranych strefach dla pieszych (np. na niektórych ulicach w Norwegii, po których nie można jeździć). Niektóre badania stref pieszych, do zbierania danych, które można wykorzystać bezpośrednio w Mapach Apple – na przykład w funkcji Rozejrzyj się, wykorzystują przenośny system umieszczony w plecaku.

Apple

Nowa wersja map została już wprowadzona na ten moment w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Aczkolwiek po zeskanowaniu pod koniec czerwca, po przetworzeniu zeskanowanych danych, przyjdzie też kolej na Warszawę.

Źródło: The Sun

Jeśli więc ujrzycie osobę odzianą w biały plecak z wystającą dużą kamerą, to nie martwcie się. To Apple uaktualnia mapy miast w różnych zakątkach świata.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!