Apple pracuje jak pszczoły w ulu, aby naprawić system

Prace czasowo wstrzymane, mówi Apple w odniesieniu do przyszłorocznych aktualizacji oprogramowania. Ilość błędów jakie wystąpiły już we wczesnej wersji, wymusiły zmianę priorytetów i rozwiązanie aktualnych problemów.

Awatar Marta Urbaniak

Apple odkryło liczne problemy i dziury w oprogramowaniu, które ma trafić do urządzeń.

Innowacje mają ustąpić miejsca poprawkom na liście priorytetów. Te nie mają potrwać zbyt długo.

Usprawnienia wprowadzone przez wiceprezes ds. inżynierii Apple mają pomóc w utrzymaniu porządku i jakości systemu.

Mark Gurman z Bloomberg donosi, że Apple w ostatnim czasie, po sprawdzeniu przyszłorocznych oprogramowań, wykryło liczne problemy. Dodatkowo zła wiadomość jest taka, że jest ich tyle, że firma z Cupertino jest zmuszona zająć się najpierw łataniem dziur. Myślenie nad nowymi funkcjami, które macie otrzymać w nowych wersjach systemu, musi chwilę zaczekać.

Wstrzymano prace nad systemami dla iPhone’a, iPada i Maca. Zmieniono priorytety, aby rozwiązać istniejące aktualnie problemy. Jednak podobno nie ma to znacząco odbić się na harmonogramie wyznaczonym wcześniej.

Wszystko “pod kontrolą” i usprawnienia

Testy wewnętrzne nie wykryły usterek, co przekłada się na bardziej intensywne prace inżynierów, którzy je znaleźli teraz. Choć nie brzmi to zbyt pozytywnie, to już w tym tygodniu ma ruszyć proces wprowadzania nowych funkcji oprogramowania. Tak zapewnia gigant.

Apple chce zapewnić klientom pewien poziom jakości i nie może sobie pozwolić na system dziurawy jak sito. Zatem iOS 18 powinien być bardziej dopracowany niż iOS 17, z którym były zgłaszane liczne usterki już tydzień po premierze.

Craig Federighi, wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania w Apple postanowił około 4 lata temu wprowadzić kilka usprawnień. Jedną z nich jest “funkcja flagi”, która pozwala na ręcznie włącznie funkcji i wyizolowanie jej wpływu na system, zanim zostanie ona wprowadzona. Pomaga to zUsranacząco sprawdzić działanie zanim opcja zostanie dodana.

Drugą jest już coś innego, bo mowa o umowie o tajemniczej nazwie “pakt”. Ta w skrócie wymaga od pracowników, aby sprawowali opiekę nad działaniem systemu i w razie potrzeby, naprawiali go tak szybko jak to możliwe. Ma to być sposób na niedopuszczenie do usterek.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wszystkie problemy iPhone 15 Pro

Wpadki i usterki się zdarzają, ale lista problemów, jakie mają iPhone’y 15 Pro od tygodnia stale się wydłuża. Apple próbuje zaradzić sytuacji, chociażby aktualizacjami systemowymi, ale co z kwestią kiepskiego wykonania?

Czytaj artykuł

Apple nie chce dopuścić do wielkiej porażki jaką był iOS 17, zatem już teraz desperacko podejmuje się kroków zaradzenia podobnej sytuacji. I nic dziwnego, tym bardziej, gdy na horyzoncie pojawiło się ich potencjalnie więcej niż w aktualnym oprogramowaniu. Firma z logiem nadgryzionego jabłka mogłaby nadszarpnąć bardziej swoją reputację, gdyby dopuszczono się kolejnego dużego niedopatrzenia.

 Źródło: MacRumors, Bloomberg #1

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez