Apple Watch na cenzurowanym? Poszło o patent

Apple Watch na cenzurowanym? Poszło o patent

Samsung, Motorola, HTC... z kim Apple nie miała zatargu? Od ponad 10 lat gigant otrzymuje pozwy o naruszenie praw patentu. Jak widać nie ma ich końca. Choć sprawa ma już 3 lata, to Apple nadal jest zagrożone. Chodzi o Apple Watche i pomiar parametrów życiowych.

Technologia rozwija się w zastraszającym tempie. Obecnie możecie dokonać pomiaru liczby kroków wykonanych w ciągu dnia, długości waszego snu czy Waszego pulsu. Giganci z rynku smartfonów często wchodzą we współpracę, by cele mogły zostać zrealizowane. 

Reklama

Ostatnia wspomniana funkcja jest możliwa w niektórych Apple Watchach dzięki firmie Masimo. Jednak jak widać doszło do implementacji funkcji wbrew woli firmy. Masimo oskarża Apple o naruszenie praw do patentu.

Historia ta zaczęła się już w 2020 roku, kiedy to Masimo pozwało pierwszy raz giganta z Cuppertino w tej sprawie. Kradzież tajemnic handlowych i wykorzystywanie cudzej technologii to poważne oskarżenie.

Ale na tym się nie skończyło, bowiem w 2021 roku została złożona również skarga do Międzynarodowego Centrum Handlu (ITC). Masimo chce zakazać importowania Apple Watchy serii 6 wykorzystujących czujniki światła do pomiaru pulsu i poziomu natlenienia krwii.

Apple próbuje się wywinąć i oskarża pozywającego o blokowanie importu w celu kopiowania zegarków od Apple przy tworzeniu zegarków W1 Masimo. Pytanie czy faktycznie mogła zaistnieć taka sytuacja, czy to prostu “odbijanie piłeczki”, aby odwrócić uwagę od zarzutów rzucanych w stronę Apple?

Jaki jest finał?

2 dni temu sąd przyznał, że naruszono patent, jednak odrzucił zarzuty dotyczące 4 innych. Aktualnie ITC będzie musiało dokonać decyzji czy faktycznie nałożyć zakaz importu Apple Watchy, które wykorzystały technologię pomiaru od Masimo.

Cieszymy się, że sędzia dostrzegł naruszenie przez Apple technologii pulsoksymetrii Masimo i zrobił ten krytyczny pierwszy krok w kierunku odpowiedzialności. Dzisiejsza decyzja powinna pomóc przywrócić uczciwość na rynku. Apple w podobny sposób naruszył technologie innych firm i uważamy, że dzisiejsze orzeczenie ujawnia Apple jako firmę, która bierze innowacje innych firm i przepakowuje je.

dyrektor generalny Masimo, Joe Kiani, w oświadczeniu przekazanym MD+DI

Czy Apple Watch 6 i jego kolejne serie będą zagrożone? Przyjdzie Wam poczekać na ostateczną decyzję. Na pewno można stwierdzić, że to nie był ostatni spór Apple w sądzie z innymi firmami.

Z całym szacunkiem nie zgadzamy się z dzisiejszą decyzją i oczekujemy pełnego przeglądu Komisji

Apple w oświadczeniu przekazanym przez Reuters

Źródło: My Apple, Mac Rumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!