Apple Watch poinformował służby o wypadku, ale na miejscu… nie było kierowcy

Funkcje wykrywania kolizji w najnowszych urządzeniach Apple nadal nie są idealne, ale zdarza się, że wyślą prawidłowe zgłoszenia. Tak ostatnio stało się w Arizonie w USA, gdzie Apple Watch powiadomił służby ratunkowe o dachowaniu „swojego” kierowcy!

Awatar Kamil Malczyk

Nowe iPhone’y i Apple Watche dysponują funkcją wykrywania kolizji, która jednak… zazwyczaj nie działa najlepiej.

Inaczej było w stanie Arizona w USA, gdzie zegarek prawidłowo zgłosił służbom informacje o wypadku, po tym, jak kierowca dachował samochodem. Problem jednak w tym, że mężczyzna… oddalił się w poszukiwaniu pomocy.

Nowe urządzenia Apple wyposażone w funkcję wykrywania kolizji

Nowe urządzenia marki Apple, w tym iPhone’y i zegarki Apple Watch, są wyposażone w funkcję wykrywania kolizji. Głównym celem tego systemu jest „uratowanie” ludzkiego życia poprzez poinformowanie odpowiednich służb, w momencie, gdy kierowca uległ wypadkowi i nie jest w stanie samodzielnie zadzwonić po pomoc.

Apple Watch poinformuje o wypadku
źródło: MacRumors

Wspomniana funkcja ma wykrywać zderzenia czołowe, boczne, tylne, a nawet dachowania. Za sprawą zintegrowanych czujników – w tym żyroskopu i akcelerometru – ma być możliwe także wykrycie wypadków z udziałem innych środków transportu, np. rowerów czy motocykli.

Apple Watch zawiadomi służby o wypadku
źródło: NBC Los Angeles

Gdy system uzna, że doszło do wypadku, na ekranie zegarka wyświetla się informacja o zamiarze wykonania połączenia pod numer alarmowy. Jeśli właściciel urządzenia nie odrzuci tej informacji, system wykona zgłoszenie. Warto wspomnieć, że funkcja ta nie jest idealna i generuje wiele fałszywych połączeń.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Zegarki Apple właśnie zostały zbanowane!

Zegarki Apple Watch 9 i Watch Ultra już niedługo nie będą dostępne w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystko za sprawą zgłoszenia dostawcy jednej z części do zegarków, a następnie decyzji Komisji Handlu Międzynarodowego!

Czytaj artykuł

Tym razem Apple Watch nie zawiódł!

W obliczu fałszywych zgłoszeń, należy doceniać wszystkie te, w których wspomniany system zadziałał prawidłowo (nawet jeśli mówimy o pojedynczych przypadkach). Takie zostało wysłane ostatnio z okolic jeziora Lake Pleasant w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych, gdzie kierowca i posiadacz zegarka Apple zaliczył… dachowanie.

jezioro Lake Pleasant w Arizonie
Lake Pleasant (źródło: Visit Arizona)

Po otrzymaniu zgłoszenia – w tym dokładnej lokalizacji z zegarka – pomoc natychmiast wyruszyła na wskazana współrzędne. Niedługo później, na północny zachód od wspomnianego jeziora znaleziono rozbity samochód, ale w jego wnętrzu… brakowało kierowcy, który mógł potrzebować pomocy.

Apple Watch - połączenie alarmowe
źródło: Macworld

W związku z tym niezwłocznie podjęto decyzję o rozpoczęciu rozległej akcji poszukiwawczej „z udziałem 20 ochotników i helikoptera”. Na całe szczęście niespełna kilka godzin później kierowca został odnaleziony z niewielkimi obrażeniami ciała, a następnie zabrany do domu przez rodzinę.

Czy zgadzacie się ze stwierdzeniem, że używanie tej funkcji ma sens, mimo tego, że generuje zdecydowanie więcej fałszywych zgłoszeń, niż tych prawdziwych?

ŹRÓDŁO: autoevolution

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.