Do
góry

Apple Watch Serii 5 z problemami | Szykuje się masowa wymiana baterii?

Nie minął rok od momentu, kiedy na rynek trafiły najpopularniejsze smart zegarki na świecie, czy Apple Watch’e serii 5. Teraz jednak część użytkowników zaczyna zgłaszać problemy z bateriami w ich ulubionych zegarkach.

Całość bardzo mocno przywodzi na myśl problemy, jakie trapiły starsze wersje iPhone’ów, na przykład z numerkiem 6 lub 7. W momencie nagłej zmiany temperatury smartfony po prostu się wyłączały i nie sposób było je uruchomić bez dostępu do ładowarki. Teraz podobna sytuacja ma miejsce z ostatnią generacją smart zegarków Apple. W momencie, kiedy poziom naładowania baterii spadnie około do 50% zegarek się wyłączy i nie będzie można go uruchomić bez podłączenia do ładowarki.

Apple Watch 5 44/Space Gray Aluminium/Black Sport GPS ...

Całą taką sytuację opisał jeden z czytelników portalu MacRumors. Jednak nie jest to problem, który dotyczy tylko tej jednej osoby, bo w efekcie coraz więcej osób zaczęło zgłaszać podobne problemy z prywatnymi zegarkami z logiem Apple.

➡ Apple Watch 5 najtaniej

🔥 Promocje na smartwatche

“Prior to a recent update, my watch had been accurate in reporting its battery level. It’s hard to say which recent update MAY have created the issue, or if it’s a result of something different, but I’m currently running watchOS 6.2.8. For the past few weeks, my watch has been reporting at or near 100% battery levels for the duration of the day – 5-6 hours at least. It will then drop down to around 53% and then abruptly shut off. Once restarted, it reports a battery level of 53% but will then shut down again if not placed on a charger.” – pisze Todd, czytelnik portal MacRumors

How to Improve Apple Watch Battery Life: 22 Tips to Last Longer ...

Nie jest jasne czy problem dotyczy bezpośrednio baterii czy też samego oprogramowania zegarków. Niektórzy użytkownicy donoszą, że Apple Watch’e z serii 5 mają problem z pełnym naładowaniem, gdzie to zatrzymuje się na 99% na bardzo długi czas zanim w końcu „dobije” do 100%. Te same osoby również zgłaszają problemy z zegarkiem wyłączającym się w okolicach 50% naładowania akumulatora.

Jednocześnie zaczęły się pojawiać doniesienia o znacznie krótszym czasie pracy na baterii, gdzie zegarki mają problem z wytrzymaniem nawet połowy dnia. Te sytuacje, co ciekawe zostały już opisane wcześniej w tym roku, zarówno na forum MacRumors jak i oficjalnym Apple Support Community. Tam też znalazł się jeden z dokładniejszych postów opisujących dokładnie proces, z jakim zmagają się niektóre osoby.

How to charge Apple Watch and check battery life - 9to5Mac

I am having the following problem with my Series 5 ‌Apple Watch‌, purchased four months ago:

1.   After a full charge, the battery charge indicator remains stuck at 100% for approximately 4-9 hours.

2.   The battery charge indicator then begins to decrease.

3.   When the battery charge indicator reaches approximately 15-33%, the watch powers down suddenly, with no low battery warning (which should be given at 10%).

➡ Apple Watch 5 najtaniej

🔥 Promocje na smartwatche

Innymi słowy wskaźnik baterii w Apple Watch’ach serii 5 ma niewiele wspólnego z jej faktycznym stanem. Co ciekawe nie jest to stricte problem oprogramowania, ponieważ takie zdarzenia miały miejsce na różnych wersjach oprogramowania watchOS od 6.2.6 do 6.2.8. Oczywiście problem wciąż daje się nie być masowy, choć mówią o tym ludzie, którzy zakupili zegarki na premierę, ale też zaledwie 4 miesiące temu.

Help! My Apple Watch Displays a Red Exclamation Point. – 37prime.news

Według osób, które zderzyły się z tym problemem, jedynym rozwiązaniem, które faktycznie działa jest wymiana zegarka na nowy. Wśród innych sposobów, które nie przyniosły rezultatu znalazły się między innymi resetowanie zegarka, ponowne parowanie, resetowanie ustawień, usuwanie pobranych tarcz itp. Żadne z tych sposobów nie przyniosły pożądanego rezultatu.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!