Apple – wpadki zamiatane pod dywan

Apple – wpadki zamiatane pod dywan

Najnowsza generacja iPhone’ów wciąż jest na ustach wielu serwisów technologicznych oraz innych popularnych mediów, ciężko się dziwić, w końcu jest to najbardziej rozpoznawalna marka smartfonów na świecie. Jednakże Apple w ostatnich dniach zyskuje trochę złej sławy w związku z tuszowaniem własnych wpadek przy premierze najnowszej generacji iPhone’ów.


Reklama

Sprawdź ceny nowych iPhone!
Cena iPhone Xs ➡ http://technostrefa.com/iphone_xs
Cena iPhone Xs Max ➡ http://technostrefa.com/iphone_xs_max
Cena iPhone Xr ➡ http://technostrefa.com/iphone_xr


BeautyGate

Do dzisiaj nie uzyskaliśmy oficjalnego stanowiska firmy dotyczącego tak zwanego BeautyGate. Cała afera wybuchła niedługo po premierze nowych smartfonów, w momencie gdy porównywano je do poprzedniej generacji.

Portal The Verge natomiast uzyskał ciekawą informację, która dowodzi, że afera nie jest tylko wymysłem użytkowników.

“Apple powiedziało mi (Nilay Patel – edytor The Verge), że nadchodzący update iOS 12.1, obecnie znajdujący się w fazie beta jest skierowany na naprawienie problemu zbytniego wygładzania twarzy w trybie selfie oraz trybu Smart HDR…”

Pierwszą osobą, która zauważyła problem pod koniec września i rozpoczęła lawinę doniesień był Lewis Hilsenteger aka Unbox Therapy. Próżno jednak było oczekiwać jakiegokolwiek oficjalnego stanowiska ze strony Apple. Pewna z teorii nawiązuje do największego docelowego rynku dla Apple jakim jest Azja. Ze względu na ogromną popularność modelek i modeli właśnie w Azji takie manipulacje obrazem miały być ułatwieniem.

ChargingGate

Właściwie zaraz po tym jak najnowsze iPhone’y trafiły do odbiorców wyszedł na jaw sporych rozmiarów problem. Afera ChargingGate polegała na błędzie, który uniemożliwiał ładowanie telefonu przy użyciu kabla w pewnych sytuacjach. Po podłączeniu do smartfona kabla ładującego ten nie rozpoczynał procesu, aż do czasu wybudzenia. Problem ten dotyczył modeli Xs jak i XS Max, “dotyczył” bo problem został już rozwiązany w aktualizacji, która pojawiła się znienacka.


Sprawdź ceny nowych iPhone!
Cena iPhone Xs ➡ http://technostrefa.com/iphone_xs
Cena iPhone Xs Max ➡ http://technostrefa.com/iphone_xs_max
Cena iPhone Xr ➡ http://technostrefa.com/iphone_xr


Reklama

Upadająca legenda

W tym momencie należy zwrócić uwagę na brak jakiegokolwiek oficjalnego stanowiska czy to w przypadku afery ze zdjęciami czy z ładowaniem. Komunikacja na linii producent – użytkownik w przypadku Apple pozostawia wiele do życzenia.

O ile same błędy oczywiście zdarzają się najlepszym, o tyle takie problemy jak nieładujące się smartfony wymagające “One Day Patch’a” zaraz po wyciągnięciu z pudełka nie podtrzymuje tego z czego słynęło Apple za czasów przewodnictwa Steve’a Job’sa. Rygorystyczne wymogi wobec produkowanego sprzętu jak i projektowanego oprogramowania już nie są obecne. Legenda Apple, na której zbudowana została marka powoli upada poprzez takie wpadki.

Źródła:

  1. The Verge
  2. UnboxTherapy – BeautyGate
  3. UnboxTherapy – ChargingGate
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!