WWDC24

Apple WWDC24 – gdzie oglądać transmisję?

Już dziś o 19:00 czasu polskiego wystartuje transmisja z konferencji otwierającej wydarzenie Apple WWDC24. Przedstawiciele firmy mają zaprezentować nowe wersje systemów operacyjnych dla urządzeń Apple, ale też funkcje wspierane przez AI.

Awatar Kamil Malczyk

Dziś, 10 czerwca, o godzinie 19:00 czasu polskiego, oficjalnie rozpocznie się WWDC24 – kilkudniowe wydarzenie Apple skierowane do deweloperów.

Podczas oficjalnej transmisji światło dzienne mają ujrzeć przede wszystkim najnowsze wersje systemów operacyjnych, w tym iOS 18. Oprócz tego należy spodziewać się zapowiedzi funkcji AI, powstałych we współpracy z OpenAI.

Apple WWDC24 – gratka dla deweloperów

Apple WWDC24 (Worldwide Developers Conference) to coroczna konferencja organizowana przez giganta z Cuppertino, która potrwa od 10 do 14 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do deweloperów, choć za każdym razem przykuwa również uwagę „zwykłych” użytkowników.

WWDC24 Apple YouTube
źródło: YouTube – @Apple

Dla zdecydowanej większości najważniejsza jest część otwierająca całą konferencję, czyli oficjalna transmisja, która rozpocznie się już dzisiaj (poniedziałek, 10 czerwca) o godzinie 19:00 czasu polskiego. To właśnie w ramach tej części przedstawiciele firmy ogłoszą najnowsze nowości, w tym premiery nowych wersji systemów operacyjnych.

Gdzie oglądać transmisję z wydarzenia?

W przeciwieństwie do samego wejścia na wydarzenie w siedzibie Apple w Cupertino, w Kalifornii, sam dostęp do transmisji jest całkowicie darmowy i dostępny dla wszystkich. Prezentację będzie można oglądać na oficjalnym kanale Apple na YouTube, za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Apple TV.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

iOS 18 pozwoli tworzyć customowe emotki przy użyciu AI? Oto, co ma szykować Apple

Do premiery nowego iOS-a coraz bliżej, a to oznacza… jeszcze więcej przecieków. Według Marka Gurmana z agencji Bloomberg, iOS 18 pozwoli tworzyć customowe emotki, a także kolorować i dowolnie rozmieszczać ikony aplikacji.

Czytaj artykuł

Jakich nowości możemy się spodziewać?

Kluczowym elementem prezentacji w ramach konferencji WWDC24 są oczywiście premiery nowych wersji systemów operacyjnych od Apple. Mowa rzecz jasna o całej „serii” aktualizacji, poczynając od iOS-a 18 na smartfonach, przez iPadOS 18, watchOS 18, a na visionOS kończąc (system obsługujący zestawy Vision Pro).

Oprócz samych aktualizacji systemów, które są nieodłączną częścią konferencji już od wielu lat, na WWDC24 Apple ma zaprezentować innowacyjne funkcje działające dzięki sztucznej inteligencji, w tym efekty współpracy z OpenAI (twórcami ChatGPT).

źródło: Times Now

Jeśli mielibyśmy wskazać, czego nie należy oczekiwać po dzisiejszej transmisji, to zdecydowanie premiery nowych urządzeń, bowiem te Apple zaprezentuje nam najprawdopodobniej dopiero we wrześniu. Można jednak oczekiwać rozszerzenia dostępności zestawów Vision Pro i małych zmian w ich oprogramowaniu.

iOS 18 – czy jest na co czekać?

Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian w kontekście nadchodzącego iOS-a 18 jest zdecydowanie możliwość swobodnego przemieszczania ikon aplikacji na ekranie smartfona. Funkcja, która od zawsze była czymś normalnym dla użytkowników Androida, dopiero teraz ma trafić na iPhone’y (ale lepiej późno niż wcale, prawda?).

Miłośnicy emotek ucieszą się z integracji z AI, bowiem dzięki niej iOS 18 będzie na bieżąco tworzył emotikony zgodne z treścią aktualnie pisanego SMS-a. Nowa aktualizacja ma również przynieść dedykowaną aplikację menedżera haseł, która do tej pory była głęboko skryta w ustawieniach telefonu (pęk kluczy iCloud).

Czego brakuje Wam w urządzeniach Apple w kontekście samego oprogramowania? Na które zmiany nadchodzące w iOS-ie 18 czekacie najbardziej?

ŹRÓDŁO: Engadget

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.