Do
góry
safe-t

Archos SAFE-T TOUCH – portfel dla twoich kryptowalut

Firma ARCHOS coraz śmielej kontynuuje ekspansję na nowe rynki, w tym na rynek kryptowalut, zapowiadając premierę nowego portfela sprzętowego – ARCHOS Safe-T Touch. Można powiedzieć o pewnej rewolucji dla użytkowników kryptowalut. Jest to pierwsze tego typu urządzenie, które zostało wyposażone między innymi w ekran dotykowy, czytnik linii papilarnych czy technologię ProvenCore, której zadaniem jest stworzyć odrębne, wyizolowane, a przede wszystkim bezpieczne środowisko do przeprowadzania transakcji.

ARCHOS Safe-T Touch to swoisty elektroniczny portfel kryptowalut, przeznaczony on jest zarówno dla osób doświadczonych jak i totalnie zielonych w świecie kryptowalut. Przy jego pomocy będziecie mogli bez problemów nabyć podstawową wiedzę dotyczącą kryptowalut oraz technologii blockchain. Samo urządzenie ma w znaczący sposób ułatwić poruszanie się po rynkach kryptowalutowych jak i zapewnić maksymalną ochronę transakcji. Odbywać się to ma między innymi poprzez sugerowanie, które platformy do wymiany lub obrotu są bezpieczne.

Smart portfel działa w oparciu o system Android, natomiast środowisko, w którym przeprowadzane są transakcje jest zupełnie odizolowane. Korzysta ono bowiem z ProvenCore – certyfikowanego jądra systemu operacyjnego wyprodukowanego przez firmę Prove & Run. Firma ta odpowiedzialna jest także za systemu bezpieczeństwa stosowane w urządzeniach IoT (Internet of Things).

Tak jak sugerować mogą zdjęcia oraz opis ARCHOS Safe-T Touch bardzo mocno przypomina smartphone, jednakże w rzeczywistości nim nie jest, jak już wcześniej zostało wspomniane jest to elektroniczny portfel. Tym co odróżnia go od smartphonów jest rozwiązanie połączenia internetowego. W urządzeniu firmy Archos go nie znajdziemy, znajduje się tam za to moduł Bluetooth. Służy on do połączenia się z naszym smartphonem oraz uzyskania dostępu do danych pakietowych jeśli tego potrzebujemy.

Takie rozwiązanie zapewnia szereg korzyści, które zwiększają bezpieczeństwo, między innymi mamy pełna kontrole nad tym z jakim urządzeniem jest obecnie połączony nasz portfel oraz czy korzysta on z danych sieciowych. Dodatkowo łączność bluetooth uodparnia urządzenie na zagrożenia płynące z wykorzystywania niezabezpieczonych lub publicznych sieci Wi-Fi. Wszystkie wykonane transakcje wymagają dodatkowego potwierdzenie poprzez czytnik linii papilarnych, który znajduje się na tyle urządzenia.

Ten swoisty elektroniczny portfel ma zebrać wszystkie najważniejsze funkcje obrotu kryptowalutami w sobie, takie jak łatwe sprawdzanie stanu konta, historii transakcji, monitorowanie kursów wybranych przez nas kryptowalut, oraz wymianę wirtualnych środków na waluty tradycyjne.

Według zapowiedzi po raz pierwszy urządzenie ujrzymy na targach CES 2019 w Las Vegas, które odbędą się w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 roku.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!