Automaty paczkowe od Allegro – nowe i w pełni eko!

Automaty paczkowe od Allegro mają być w pełni ekologiczne oraz wkomponowywać się w otoczenie. Co jeszcze o nich wiemy?

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Automaty paczkowe od Allegro mają być w pełni ekologiczne oraz wkomponowywać się w otoczenie. Co jeszcze o nich wiemy?

Automaty paczkowe od Allegro

Serwis Allegro w ostatnich latach aktywnie rozwijał możliwości dostarczania produktów. Obecnie dzięki licznym partnerom oraz kontroli jakości klient może otrzymać paczkę w ciągu zaledwie dwóch dni. Teraz Allegro realizuje kolejny krok w rozwoju swojej sieci dostawczej. Pierwsze automaty paczkowe od Allegro zamontowano już w Poznaniu i Warszawie.

Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny „posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. 

Grzegorz Czapski, Business Development Officer at Allegro

Ambicje serwisu w tej kwestii są całkiem spore – do końca tego roku ma zostać udostępnione ponad 1500 automatów. W najbliższym czasie kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Lista miast w których będą one dostępne, ma się stale rozrastać. Urządzenia przygotowano także pod kątem osób niepełnosprawnych oraz osób o specjalnych potrzebach.

Ma być ładnie, ekologicznie i komfortowo 

Automaty nie mają być tylko pojemnikami na paczki, ale mają także stanowić estetyczny element otoczenia. Do tego są w pełni ekologiczne i napędza je energia odnawialna.

Na wszystkie nasze inicjatywy biznesowe patrzymy przez pryzmat odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim organizacjom i osobom, które poświęciły swój czas, aby pomóc nas stworzyć rozwiązania, które szanują otoczenie i lokalnych mieszkańców. Mamy nadzieję, że wkrótce staną się one najlepszymi praktykami. Nasze automaty paczkowe będą zasilane z energią pochodzącą z  odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami będziemy się publicznie dzielić. Kluczowe są dla nas także kwestie hałasu i estetyki. Tam, gdzie to możliwe, przednia strona maszyny będzie pokryta roślinami o powierzchni ok. 10 metrów kwadratowych.

Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs and Sustainability w Allegro

Ponadto projekt realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju  i wspiera klientów w zmniejszaniu śladu węglowego podczas dostawy produktów. Co więcej, między innymi takie postanowienia można znaleźć w strategii firmy na lata 2020-2023. 

Źródło: Informacja prasowa

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez