Do
góry

Backup danych i ładowanie Qi – Ixpand Sync

Nikt nie lubi tracić filmów czy zdjęć zapisanych na telefonie – SanDisk Ixpand ma na to sposób robiąc backup za każdym razem, kiedy ładujecie smartfona.

Swoją premierę miały właśnie najnowsze gadżety od firmy SanDisk, które kierowane są dla posiadaczy urządzeń mobilnych. W tym wypadku głównie dla tych ładujących swoje smartfony bezprzewodowo, jednak i dla tradycjonalistów coś się znajdzie. Jeden z wymienionych gadżetów jest niezwykle intrygujący i dla Wielu osób może być wręcz idealnym rozwiązaniem.

Dwie ładowarki Qi

backup Ixpand

Na samym początku warto wspomnieć, że obie są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami, które wspierają technologię Qi. Tak więc nie ma znaczenia czy używacie iPhone’a od Apple czy smartfona z Androidem od takich firm jak Samsung, Xiaomi czy OnePlus. Ładowarki będą z nimi współpracować jak i gadżetami takimi jak na przykład słuchawki. Dodatkowo na pokładzie obydwu znalazły się systemy do kontroli temperatury i wykrywania obcych obiektów. Obecna jest też technologia ładowania adaptacyjnego, która dba o stan baterii w Waszych urządzeniach.

SanDisk Ixpand Wireless Charger Sync

SanDisk Sync
backup Ixpand

Regularne wykonywanie kopi zapasowych powinno stać się dobrym nawykiem użytkowników. Jednak jak wszyscy wiemy zawsze jest do zrobienia coś ważniejszego niż proces zajmujący od kilku do nawet kilkunastu minut. Jednak gdyby ten odbywał się w momencie, kiedy nie używamy smartfona…na przykład podczas ładowania? To już zupełnie inna para kaloszy.

Najpewniej podobnie myśleli projektanci z SanDisk, bo do sprzedaży trafiła właśnie ładowarka indukcyjna o mocy 10 W z funkcją robienia kopii zapasowych. Wszystko odbywa się oczywiście bezprzewodowo bez Waszej dodatkowej ingerencji czy konieczności przeklikiwania kolejnych komunikatów. Wystarczy, że początkowo skonfigurujecie ładowarkę z taką opcją jeden jedyny raz.

Później za każdym razem kiedy zostawicie na niej smartfona, na przykład na noc do ładowania ten wykona za Was kopię zapasową najważniejszych danych. Ładowarka sprzedawana jest w dwóch wersjach pamięci. Mniejsza ma 128 GB, natomiast większa oferuje 256 GB na Wasze dane.

SanDisk Ixpand Wireless Charger 15 W

backup Ixpand

Poza stacją ładującą, która automatycznie wykonuje backup danych pojawiła się też klasyczna ładowarka indukcyjna. Ta ma nieco większą moc i z zewnątrz przypomina już klasyczne rozwiązania. Jest to nic innego jak standardowa ładowarka indukcyjna o mocy 15 W, która zgodna jest z wszystkimi urządzeniami ładowanymi w oparciu o technologię Qi.

Rozwiązanie dla tradycjonalistów

Nie każdy ma jednak opcję albo ochotę na ładowanie smartfona bezprzewodowo. Dla takich osób powstała opcja nieco bardziej tradycyjna, ale za to równie skuteczna. Jest to po prostu przenośna pamięć flash typu 2-w-1. Wyposażony jest w obudowę wykonaną w całości z metalu. Cała konstrukcja pozwoli Wam w łatwy i szybki sposób przenosić dane pomiędzy tabletami, smartfonami i komputerami. O ile w tym ostatnim przypadku dysponujecie złączem USB-C.

Kluczowe funkcje

Ixpand Wireless Charger Sync

iPhone backup
backup Ixpand
 • Automatyczny backup zdjęć, filmów i kontaktów na ładowarkę – wystarczy umieścić na niej smartphone
 • Szybkie ładowanie 10W
 • Wygodny sposób na uwolnienie miejsca w pamięci urządzenia – zdjęcia i filmy są backupowane w pełnej rozdzielczości
 • W zestawie znajduje się wydajna ładowarka ścienna z kablem o długości 1,8 m
 • Obsługuje kilka profili backup, więc może z niej korzystać kilku członków rodziny

Ixpand Wireless Charger 15W

backup Ixpand
 • Szybkie ładowanie15W
 • W zestawie z ładowarką SanDisk AC Adaptor z kablem USB Type-C o długości 1,5 m
 • Miękkie gumowe element zabezpieczają smartphone i inne urządzenia przed zsunięciem się z ładowarki

Ixpand Flash Drive Luxe

backup Ixpand
 • Metalowa pamięć USB typu 2-in-1 z konektorami oraz USB Type-C
 • Łatwy sposób na zwolnienie miejsca w pamięci iPhone’a
 • Funkcja automatycznego backup zdjęć, filmów i innych plików z iPhone’a
 • Stylowa i wygodna w obsłudze obudowa chroni wtyczki i wyposażona jest w oczko, pozwalające na przypięcie jej np. do kluczy

Ceny i dostępność

Nowe ładowarki SanDisk objęte są 2-letnią ograniczoną gwarancją. Model Ixpand Wireless Charger Sync dostępny jest w wersjach 128 GB oraz 256 GB, w cenie od €95.99. Cenę Ixpand Wireless Charger 15 W ustalono na €49.99. Ixpand Flash Drive Luxe występuje w wersjach 64 GB, 128 GB oraz 256 GB, w cenie od €52.99. Wszystkie nowości są już dostępne w sklepie Western Digital Store oraz u wybranych sprzedawców.

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!