Do
góry

Baseus Superlative | rozwiązanie specjalnie dla użytkowników MacBook’ów!

Na rynku akcesoriów do MacBook’ów znaleźć można wiele rozwiązań, które nie wyróżniają się niczym szczególnym. Firma Baseus wprowadziła na Polski rynek bardzo ciekawy hub dla użytkowników laptopów z nadgryzionym jabłkiem.

Od niedawna na polskim rynku dostępne są nowe akcesoria dla użytkowników MacBook’ów, ale nie tylko, bo dziś zajmiemy się hub’em z ładowarką Apple Watch’a. To niewielkich rozmiarów urządzenie zostało zamknięte w stylowej obudowie, od góry znalazło się szkło hartowane, natomiast cała reszta obudowy wykonana została z aluminium.

Sprawdź cenę Baseus Superlativo

Na górnym panelu znalazła się ładowarka Qi, która jest zgodna z zegarkami Apple Watch serii 2, 3, 4 oraz najnowszej 5. Ta ładuje standardowo z mocą 5W, nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, szczególnie jeżeli często korzystamy z tego rozwiązania poza domem i nie zawsze mamy czas naładować nasz zegarek.

Na bokach znalazły się porty, a wśród nich na jednej stronie 2 x USB 3.0 oraz pojedyncze gniazdo miniJack 3.5 mm. Na drugim boku znalazł się port HDMI oraz USB typu C. W przypadku standardowych USB 3.0 sprawa jest jasna, dzięki podłączeniu do pojedynczego złącza Thunderbolt 3 bez trudu uzyskują pełną przepustowość zostawiając spory zapas na układ dźwiękowy oraz generowanie obrazu. A skoro już o obrazie mowa, port HDMI pozwoli na wygenerowanie obrazu w natywnej rozdzielczości 4K przy odświeżaniu na poziomie 30Hz. Nie jest to to może pełna płynność, ale w zupełności wystarczy do obejrzenia filmu prosto z laptopa.

Port jack to bardzo miły dodatek, choć nie brakuje go nawet w najnowszych modelach laptopów od Apple to wciąż może okazać się przydatny. Ostatnim ważnym portem, na który warto zwrócić uwagę jest złącze USB-C, pomimo swojej formy nie podłączymy do niego urządzeń zgodnych z tym standardem, a zasilanie. Poprzez omawiane złącze możemy ładować naszego laptopa lub inne urządzenie, port wspiera standard PD 2.0, co oznacza, że bez obaw możemy ładować z mocą nawet 60W.

Z samego hub’a korzysta się bardzo przyjemnie, wszystko dzięki zastosowaniu kątowej wtyczki. Dzięki niej możemy umieścić akcesorium na przykład za laptopem gdzie będą podłączone inne urządzenia oraz zasilanie.

Sprawdź cenę Baseus Superlativo

Całość jest niezwykle lekka i waży zaledwie 85 gram, jednak jednocześnie jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym dodatkowo materiały z jakich wykonany został hub. Pod górnym szklanym panelem została umieszczona dioda sygnalizująca, że urządzenie działa poprawnie. Na spodzie znalazły się gumowe nóżki, które pomimo niewielkiej wagi utrzymują huba na miejscu i dodatkowo zapobiegają porysowaniu powierzchni na której aktualnie pracujemy.

Konstrukcja hub’a została tak przemyślana by w momencie kiedy z niego nie korzystamy kabel plątał się w kieszeni torby lub plecaka. Wystarczy włożyć go do gniazda USB-C na boku urządzenia, jest to możliwe dzięki zastosowaniu kątowej wtyczki. Takie rozwiązanie sprawia, że hub pozostaje łatwo dostępny, a i sam kabel pozostanie w lepszym stanie przez dłuższy czas.

Niestety brakuje czytnika kart pamięci, który byłby znacznym ułatwieniem dla wielu twórców, którzy korzystają właśnie z MacBook’ów. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie zawsze jest to rozwiązanie optymalne, a czytniki umieszczane w takich akcesoriach pozostawiają często wiele do życzenia pod względem oferowanych prędkości zapisu i odczytu. Warto w takiej sytuacji zaopatrzyć się w dodatkowy czytnik.

Sprawdź cenę Baseus Superlativo

Baseus Superlative to szczególnie ciekawa propozycja dla miłośników marki Apple, które doskonale odnajdują się proponowanym przez giganta ekosystemie. Ładowarka do Apple Watch’a jest tego doskonałym przykładem, ponadto hub oferuje podstawowe porty, które zawsze znajdą zastosowanie czy to podczas pracy w domu czy na wyjeździe jak i rozrywki. Dodatkowo brak różnorodności portów w MacBook’ach sprawia, że takie akcesorium staje się wręcz konieczne, a model Baseus Superlative łączy w sobie doskonały design, ergonomię oraz wydajność.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!