Bixby zdradził plany Samsunga. Event już wkrótce!

Asystent Bixby zdradził plany Samsunga, gdy zostanie o to poproszony. Cwane rozwiązanie marketingowe czy błąd oprogramowania?

Bixby zdradził plany Samsunga

Dobry asystent powinien pilnować spraw swojego szefa. A nie plotkować na lewo i prawo! Bixby, czyli wirtualny asystent od Samsunga, za swoje działania powinien dostać naganę… no, chyba że to było zamierzone. 

Otóż na pytanie użytkownika odnośnie Unpacked wygenerował on wiadomość o treści “Słuchaj uważnie” i następnie zaczął wydawać krótkie piknięcia. Okazało się, że była to wiadomość alfabetem Morse’a. Zapisano w ten sposób datę 11 sierpnia.

Bixby zapytany o zapowiedziane modele sprzętów, jak Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 czy Watch 4, odpowiada tą samą wiadomością, co w przypadku Unpacked. Zmiana następuje, jeśli zapytamy o Galaxy S21 FE. Wówczas asystent każe nam zajrzeć już niedługo na stronę samsung.com.

Jednym z pierwszych odkrywców sekretu jest użytkownik Twittera ukrywający się pod nazwą @Tron. Opublikował on wpis, gdzie pokazuje jaką odpowiedź uzyskał od Bixby w sprawie Galaxy Unpacked.

Niedługo potem Samsung za pośrednictwem swojej strony oraz mediów społecznościowych oficjalnie potwierdził datę wydarzenia. 

Czym jest Bixby?

Bixby to wirtualny asystent wykreowany przez Samsunga. Wielu użytkowników na niego narzeka, jednakże producent stale go ulepsza. Najnowsza, duża aktualizacja trafiła do niego 2 tygodnie temu. Oprogramowanie powstało z myślą, aby ułatwić konfigurację urządzenia oraz aby uprościć korzystanie z niego.

Za pomocą różnych komend głosowych możemy wywołać różne opcje dostępne z telefonu. Samsung jeszcze bardziej poprawił zdolność Bixby do uczenia się naszych preferencji z biegiem czasu. Asystent zapewnia spersonalizowane wskazówki oparte na aplikacji.

Bixby zdradził

Wcześniej skonfigurowanie wybudzania głosowego „Hi Bixby” wymagało przeszkolenia asystenta w zakresie głosu. Aby asystent rozpoznał Twój głos, trzeba było powiedzieć słowo-klucz pięć razy. Bixby zapewnia teraz domyślną opcję budzenia bez przymusowego “treningu” dla nowo zarejestrowanych użytkowników. Będą mogli używać polecenia budzenia „Hi Bixby” bez konieczności nagrania naszego głosu.

Korzystacie z funkcji głosowych waszych telefonów?

Źródło: GSMArena, SamMobile, Twitter

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!