CECOTEC – wielki producent AGD wchodzi do polski!

Na polski rynek oficjalnie wchodzi firma Cecotec, czyli hiszpański producent wysokiej klasy sprzętu AGD, który obecny jest już w ponad 30 krajach świata.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Na polski rynek oficjalnie wchodzi firma Cecotec, czyli hiszpański producent wysokiej klasy sprzętu AGD, który obecny jest już w ponad 30 krajach świata.

Cecotec (wym.: sekotek) to rodzinna firma założona niedawno, bo w 1995 roku w Walencji. W ofercie dostępnych jest obecnie ponad 750 produktów z przeróżnych działów AGD. Bez trudu znaleźć tam można urządzenia z takich kategorii jak: sprzątanie, kuchnia, higiena osobista czy fitness.

Za sprawą swojej filozofii demokratyzacji technologii domowej oraz zachowania idealnej równowagi między jakością a ceną Cecotec szybko podbił rynek hiszpański. Z kolei już od kilku lat sukcesywnie zdobywa kolejne kolejnych zadowolonych klientów w Europie jak i poza jej granicami.

CECOTEC

Oferta produktowa firmy jest nieustannie poszerzana o nowe produkty i rozwiązania. Wszystko to by jak najlepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby nowych i obecnych klientów. Hasłem Cecotec jest EVERYBODYTECH – czyli technologia dostępna dla każdego. Firma zatrudnia ponad 600 osób, a 40 proc. kadry zarządzającej stanowią kobiety. 

Dynamiczny rozwój

Cecotec jest aktualnie obecny w ponad 30 krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej, m.in. we Włoszech, w Niemczech, Francji, Danii, Czechach, Niderlandach, Szwecji, Portugalii, Izraelu, Tunezji, Maroko, Indiach, Argentynie czy Chile. 

Obecnie bardzo intensywnie rozwijamy naszą sprzedaż w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2020 r. Cecotec uruchomił oficjalną dystrybucję m.in. we Włoszech, w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Wcześniej byliśmy już obecni w krajach bałtyckich i w Rumunii. Polska to duży i ważny rynek w tym regionie. Mamy nadzieję, że okaże się ważnym punktem na mapie naszej działalności. 

Łukasz Włodarczyk, Country Business Manager w Cecotec
CECOTEC

W 2016 r. Cecotec uruchomił dodatkowo sprzedaż przez Internet, co przełożyło się na przychody wysokości 16,8 mln euro. Od tego czasu, każdego roku hiszpański producent znacząco zwiększał poziom przychodów ze sprzedaży urządzeń AGD. W 2017 r. firma osiągnęła wynik 46,8 mln euro, w 2018 r. było to 111,2 mln, a w 2019 r. 260 mln euro. W sumie w ciągu czterech lat firma zwiększyła swoje przychody o blisko 1450%, z czego prawie połowa pochodziła ze sprzedaży online.   

Nasze sukcesy wynikają z zaufania i przywiązania, jakimi darzą nas klienci. Z zebranych danych wynika, że osoby, które kupiły pierwszy produkt Cecotec, szybko przekonują się do naszej marki i wracają do nas po kolejne urządzenia dla domu.

Łukasz Włodarczyk z Cecotec

Najpopularniejsze linie produktowe 

Najbardziej rozpoznawalnymi i najlepiej sprzedającymi się produktami w ofercie Cecotec są urządzenia sprzątające z linii Conga. Ta seria obejmuje roboty odkurzające i myjące, odkurzacze pionowe oraz roboty do mycia okien. Innymi słowy idealne gadżety do utrzymania każdego zakamarka domu w czystości.

CECOTEC

Jednak te poza ogromną mocą wyróżniają się także dużą liczbą innowacyjnych akcesoriów. W ofercie znajduje się na przykład specjalna nakładka do odkurzaczy pozwalająca czyścić wysokie dywany z sierści zwierzęcej. Z kolei roboty sprzątające należące do linii Conga są wyposażone w technologię inteligentnej nawigacji.

Jednocześnie możecie nimi zarządzać za pomocą prostej w obsłudze aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Z jej pomocą ustalicie trasy czy zaprogramujecie porządki na konkretne dni i godziny. Części modeli możecie dodatkowo wydawać polecenia głosowe za pośrednictwem Asystenta Google lub Alexy.

Kolejna popularna linia produktów spod znaku Cecotec to roboty kuchenne Mambo. Przyjazne i proste w obsłudze, oferują ponad 30 funkcji, jak np. gotowanie, gotowanie na parze, smażenie, mielenie, wyciskanie soków, siekanie czy zagniatanie ciasta. Mnogość funkcji, które skrywają sprawia, że dają niemal nieograniczone możliwości przyrządzania nawet do czterech potraw w tym samym czasie. A to wszystko przy jednoczesnym ograniczeniu wysiłku niemal do minimum. 

Tę kategorię produktów planujemy wprowadzić do Polski w drugiej połowie roku 2021. Aktualnie pracujemy nad książką kucharską i aplikacją w języku polskim

Łukasz Włodarczyk z Cecotec

Bogata oferta

CECOTEC

W swojej ofercie Cecotec ma również ekspresy do kawy – przelewowe, kolbowe, ale i te w pełni automatyczne. Nie zabrakło tam także żelazek i parownic do ubrań, wentylatorów i klimatyzatorów, grzejników, nawilżaczy, osuszaczy i oczyszczaczy powietrza, grilli elektrycznych, czy w końcu kuchenek mikrofalowych. W ofercie producenta jest też wiele urządzeń z kategorii drobnego sprzętu AGD. A wśród nich: miksery, blendery, frytkownice beztłuszczowe, wagi kuchenne i łazienkowe, suszarki do włosów, prostownice i lokówki, golarki i wiele innych. 

Aktualnie produkty firmy Cecotec dostępne są on-line w sklepach mediaexpert.pl, morele.net, maxelektro.pl, al.to oraz w mniejszych sklepach internetowych. Trwają też rozmowy z kolejnymi sieciami handlowymi.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.