Kategorie
Gaming Home News Tech

[CES 2020] MSI GS66 Stealth | Wydajny i elegancki dla wymagających

Wśród laptopów gamingowych spod znaku MSI jakie pojawiły się na tegorocznych targach CES 2020 znalazła się też propozycja hybrydowa. Kierowana jest zarówno dla wymagających graczy jak i osób, które wykorzystują potężną moc obliczeniową do pracy.

Model GS66 to najnowsza generacja z całej serii Stealth. Te łączą w sobie potężną moc obliczeniową oraz niewielką wagę, a co za tym idzie także mobilność. W tym modelu nie zabrakło też nowych technologii, takich jak zaprezentowany przy okazji MSI GE66 Raider, mam tu na myśli ekran o częstotliwości odświeżania 300 Hz. Tego typu technologia to zupełna nowość, szczególnie w laptopach, gdzie górną granicą do teraz było 240 Hz. 

Sprawdź ceny laptopów od MSI
Zobacz akcesoria gamingowe od MSI

Podzespoły, które znalazły się wewnątrz tak cienkiej obudowy wymagają oczywiście odpowiedniego chłodzenia. Odpowiadają za to aż 3 nieazależne wntylatory kryjące się pod nazwą Cooler Boost Trinity+. Jego największym wyróżnikiem jest jednak technologia w jakiej zostaly wykonane wentylatory. Ich ostrza mają grubość zaledwie 0.1 mm i są to jednocześniej najcieńsze ostrza jakie znajdziecie w wentylatorach. Dzięki takiej grubości udało się zachować niską wagę laptopa i osiągnąć przy tym doskonałą cyrkulację powietrza i świetne temperatury poszczególnych komponentów. 

Podobnie jak w przypadku GE66 tak i tutaj bateria ma mieć pojemność 99.9 Wh. Wartość ta jest nieprzypadkowa, ponieważ wiele linii lotniczych uniemożliwia przewóz urządzeń z baterią przekraczającą 100 Wh w bagażu podręcznym. Tak duża pojemność przełoży się oczywiście pozytywnie na długi czas pracy, który ma wynieść nawet około 8 godzin przy mocniejszym obciążeniu. 

Facebook Comments

Autor: Ziemowit Wiśniewski

Geek z dużym dystansem do siebie. Zapalony miłośnik sprzętu audio, a w szczególności słuchawek. Meloman, w wolnych chwilach gracz i projektant 3D.