ChatGPT Plus już jest i trzeba za niego słono płacić

ChatGPT Plus już jest i trzeba za niego słono płacić

Zgodnie z oczekiwaniami Open AI postanowiło podjąć pewne kroki, aby ChatGPT zaczął na siebie zarabiać. Oto ChatGPT Plus, czyli subskrypcja premium dla użytkowników, którym darmowa wersja może już nie wystarczać!

Zapowiedzi płatnej wersji ChatGPT

Reklama

Jak wspominaliśmy prawie trzy tygodnie temu, subskrypcja ChatGPT Premium była czymś, co po prostu musiało się pojawić. Jedyną wątpliwą kwestią w tym temacie było w zasadzie tylko to, kiedy Open AI pozwoli chętnym użytkownikom zapłacić za ekskluzywny dostęp do ich oprogramowania. Pozostałe kwestie były raczej jasne, bowiem Open AI informowało już, do czego użytkownicy dostaną dostęp po zakupie płatnej subskrypcji.

ChatGPT Plus - ChatGPT na wikipedia
ChatGPT w praktyce (źródło: Wikipedia)

Pojawiły się tam takie pozycje jak priorytetowa kolejka korzystania z bota (brak oczekiwania na odpowiedź), jego większa responsywność czy brak limitów generowania tekstów. Choć na tamten moment nie wiedzieliśmy ile może kosztować zaprezentowany ChatGPT Plus, tak znaliśmy powód, dla którego Open AI chciało spieniężyć swoje dzieło. Chodziło oczywiście o spełnienie wyznaczonego na 2023 rok celu, czyli kwocie 200 milionów dolarów, które Open AI chciało uzyskać z oprogramowania ChatGPT.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Przesadziliście. Od teraz ChatGPT będzie płatny

Twórcy ChatGPT po kilku miesiącach świetności ich „wynalazku” postanowili, że zaczną ubiegać się o swoje pieniądze. Choć na ten moment wszystko pozostaje darmowe, już niedługo w życie ma wejść subskrypcja ChatGPT Profesional.

Czytaj artykuł
Reklama

ChatGPT Plus już trafił do USA!

W cytowanym tekście informowaliśmy także o tym, iż Open AI udostępniło listę, na którą mogły się „wpisywać” osoby zainteresowane nabyciem subskrypcji ChatGPT Plus. Następnie z tej listy firma miała wybrać uczestników, którzy dostaną możliwość testowania funkcjonalności zawartych w subskrypcji premium.

ChatGPT Plus - korzyści
Priorytety płynące z subskrypcji ChatGPT (źródło: Open AI Blog)

Minęło zaledwie kilkanaście dni, a ChatGPT już trafił w ręce użytkowników z… USA. To jednak już niedługo ma się zmienić, bowiem Open AI zapowiada, że planują rozszerzyć dostęp na kolejne kraje i regiony. Większym problem może być cena subskrypcji ChatGPT, bowiem na ten moment trzeba za nią zapłacić $20, czyli około 87 zł miesięcznie!

ChatGPT – plany na przyszłość (źródło: Open AI Blog)

Co w ogóle znajduje się w ofercie subskrypcji ChatGPT Plus? W zasadzie wszystko to, co zapowiadano już kilka tygodni temu. Subskrybenci ChatGPT Plus mają przede wszystkim mieć szybszy dostęp do bota, nawet w godzinach, gdy z usług oprogramowania korzysta najwięcej użytkowników. Co więcej, ChatGPT ma im szybciej odpowiadać na zadane pytania i problemy. Warto również wspomnieć, że użytkownicy premium będą mieli w przyszłości priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń.

Co sądzicie o funkcjach dostępnych w ramach ChatGPT Plus i czy są one adekwatne do ceny? Zastanawiacie się nad nabyciem subskrypcji premium od Open AI, kiedy ta trafi już do Polski?

ŹRÓDŁO: Open AI, The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!