Artifact jakiś czas temu wprowadziło tagowanie newsów jako „clickbait”, a teraz ChatGPT zmieni je na mniej drażliwe.
Fakt zmniejszenia liczby „clickbaitu” spowoduje naprawienie rekomendacji dla użytkowników.
Zjawisko clickbaitu jest powszechne i nie podoba się to ludziom na szeroką skalę, dlatego oznaczają teksty jako te ze “zdradzieckim” tytułem. Takich są setki, jak nie tysiące. Wynika to z faktu, że każdy konkuruje między sobą, aby zwrócić uwagę jak największej liczby ludzi, a chwytliwe nagłówki są często do tego niezbędne.
Nie pomaga fakt, że social media są już wystarczająco toksyczne i operują frazami, które wywołującymi emocje i tym samym często przeinaczają prawdę. Ten fenomen nie ma końca i jest często praktykowany, aby zwrócić uwagę czytelnika, jednak znaleziono na to sposób. A przynajmniej dla jednej aplikacji.
Od teraz Artifact, która jest zbiorem newsów z różnych kategorii, pozwoli Wam nie tylko na otagowanie, ale również zmianę tytułu tekstu z użyciem ChatGPT. Po oznaczeniu odpowiednią liczbę razy, nastąpi zmiana tytułu nawet dla wszystkich osób klikających w news. Ten zostanie odpowiednio oznaczony, że nie jest to oryginał za pomocą gwiazdki.
Pozwoli to na przywrócenie do porządku systemu rekomendacji, ze względu na system wyszukiwania po słowach kluczach. Te często mogły się nie zgadzać z zainteresowaniami czytelnika. Ta zmiana może pozytywnie odbić się na rekomendacjach użytkowników.
Najczęściej drażliwe tytuły są weryfikowane ręcznie przez pracowników. Sprawdzane są pod kątem poprawności, a teraz będzie się to odbywać przez zautomatyzowanie. Nie zdarzyło się dotychczas, aby AI miało zmienić oryginał na gorszą wersję, wynika z obserwacji zespołu.
Samo znakowanie nagłówka jako clickbait stało się tak często praktykowane, że śmiało można powiedzieć o nadchodzącym sukcesie procesu zmian wprowadzanych przez AI. Nie mniej twórczość osób, które unikają tych “niecnych” praktyk, nie będzie modyfikowana. I słusznie, skoro nie ma takiej potrzeby.
AI kolejny raz pokazuje, że może na lepsze zmienić Wasze życie, a zaczyna od drobnostek jak nagłówki tekstów. Tak bardzo przywykliśmy do chwytliwych fraz, że porzucenie ich jest niezmiernie ciężkie. W dzisiejszych czasach Wasze umysły są nieraz przeciążone nadmiarem informacji, którymi są wręcz bombardowane.
Źródło: The Verge
Dodaj komentarz