OnePlus 11 Concept to innowacyjny smartfon z chłodzeniem wodnym zaprezentowany podczas tegorocznego MWC w Barcelonie.
Przeźroczyste plecki smartfona ukazują działający system jako ozdobę.
Wykorzystanie płynu do chłodzenia obniża temperaturę podczas używania i zwiększa liczbę wyświetlanych klatek.
Dokładnie 3 tygodnie temu swoją premierę miał OnePlus 11 5G, jednak jak widać, to nie jedyny nowy smartfon od chińskiej firmy. Innowacje i wydajność to 2 hasła, które przewodziły firmie podczas tworzenia OnePlus 11 Concept.
Szybkość i płynne funkcjonowanie smartfona jeszcze nigdy nie były tak ważne jak teraz, gdy rośnie liczba gier mobilnych. Średnio 5h dziennie używamy telefonu do wszelakich czynności, a nasze tempo życia coraz bardziej przyśpiesza. Więc technologia musi być gotowa, by nadążać za swoimi użytkownikami i ich potrzebami.
Funkcjonalność i prędkość w OnePlus 11 Concept
OnePlus 11 Concept wyróżnia się na tle zwykłych smartfonów autorskim chłodzeniem wodnym Active CryoFlux. Dobrze przeczytaliście, prawdziwe chłodzenie wodne w smartfonie to już rzeczywistość. Co prawda do teraz takie pojęcie pojawiało się już wiele razy, ale miało raczej więcej wspólnego z marketingowymi chwytami, niż faktyczną technologią znaną z PC-towych potworów.
Przeprowadzone testy tego nowego rozwiązania wykazały, że zastosowanie chłodzenia cieczą obniża temperaturę urządzenia o 2,1°C, dzięki czemu wzrasta liczba wyświetlania klatek o około 3-4 na sekundę.
Jeśli zaś chodzi o proces ładowania, to temperatura jest redukowana o 1,6°C i dzięki temu proces zasilania baterii jest skrócony o 30-45 sekund. Nie jest to powalająca różnica, ale obniżenie temperatury zaowocuje jej dłuższą żywotnością. Zwłaszcza, że chłodzenie wodne w takiej postaci znacznie lepiej radzi sobie z równomiernym rozpraszaniem ciepła.
System chłodzenia wygląda podobnie jak te stosowane przy komputerach stacjonarnych. Jak udało się zmieścić coś takiego do smartfona? To wszystko dzięki piezoelektrycznej ceramicznej mikropompie oraz zestaw rurek umieszczonych pomiędzy membranami. Sama pompa zajmuje mniej niż 0,2 cm2, dzięki czemu nie było potrzeby powiększania obudowy telefonu, aby to wszystko tam zmieścić.
Pracujący układ jako główna ozdoba
Cechy specyfikacji to najważniejsze aspekty stanowiące o wartości, ale nie jedyne, na które zwraca się uwagę. Plecki telefonu zostały pokryte przezroczystą powłoką, która odsłania piękne niebieskie kolory cieczy płynącej przez mikrorurki od chłodzenia Active CryoFlux.
Te obiegły również wyspę z aparatami, co daje efekt poświaty czy aureoli. Ale ozdobiono ją również ornamentowymi wzorami zaprojektowanymi do dekorowania tarcz zegarów.
Wierzch plecków został dodatkowo pokryty powłoką zawierającą cząstki metalu przy użyciu techniki napylania w polu elektromagnetycznym. Ten smartfon to synonim funkcjonalności, nietypowego wyglądu i luksusu.
To pierwszy raz, gdy użyto chłodzenia cieczą przy tworzeniu urządzeń mobilnych w celu poprawy ich wydajności i tym samym wykorzystano ją do ukazania inwencji artystycznej projektantów.
OnePlus 11 Concept może być początkiem przełomowego nurtu na rynku smartfonów. Jednak czas pokaże jak sprawuje się nowa innowacja i czy nie będzie z nią większych problemów. Niemniej smartfon zapowiada się naprawdę obiecująco.
Źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz