Do
góry
chrome_71_mini

Chrome 71 – nowa wersja blokuje nachalne reklamy

Google poinformował, iż najnowsza wersja przeglądarki Chrome 71 straciła status beta i jest teraz oficjalnie dostępna na platformy desktopowe. Poprzednia wersja działała od kilku ostatnich miesięcy i już najwyższy czas na zmiany.

Jak już pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów Google Chrome w wersji 71 ma między innymi blokować nachalne reklamy oraz chronić przed ukrytymi subskrypcjami. Mechanizm ten oparty jest o specjalne filtry zaprojektowane właśnie przez Google. Opierają się one między innymi na ilości wyświetlanych reklam, auto przekierowaniach, które mają miejsce bez jakiegokolwiek działania użytkownika oraz tzw. “trick-to-click”. To ostatnie wymaga nieco wyjaśnienia, są to działania, które udają powiadomienia systemowe lub samej przeglądarki, różnego rodzaju ostrzeżenia pojawiające się na ekranie, których zadaniem jest oszukać użytkownika i przekierować go na inny adres.

Właściciele takich stron zostaną poinformowani iż na ich witrynach wyświetlają się takie reklamy i otrzymają o tym informację oraz 30 dni na usunięcie problemu. Po upływie tego czasu wszystkie reklamy na takiej stronie zostaną zablokowane.

Kolejną bardzo przydatną nowością jest kolejna funkcjonalność, a mianowicie automatyczne wyciszanie kart, na których automatycznie odtwarzany jest jakiś dźwięk. Zmiana może nie oczekiwania za to bardzo przydatna, szczególnie w przypadku reklam gier online czy automatycznie odtwarzanych filmików na różnych stronach.

Obecnie Chrome 71 dostępna jest już dla Windows, Mac oraz Linux. Użytkownicy platform mobilnych muszą poczekać jeszcze kilka tygodni na aktualizację oraz nowe funkcje.

Źródła:

  1. The Verge
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!