Chrome zyskuje nowe barwy za sprawą Material You!

Pamiętacie kolorowe motywy w Androidzie 12 i smartfonach od Google? Teraz Material You nada więcej barw przeglądarce Chrome. Czy i tym razem napotka falę negatywnych opinii? Jak widać Google się nie poddaje i daje kolejną szansę zabłysnąć.

Domyślną przeglądarką dla wielu z Was jest zapewne Google Chrome. Nic dziwnego, w końcu jest darmowa i sprawdza się dobrze. Oferuje minimalistyczny interfejs, zalicza się do tych szybkich i jest prosta w obsłudze. Jednak jeśli zechcecie mieć ustawiony na niej motyw, to ogranicza się on do samej grafiki, bądź pastelowych barw.

W pogoni za kolorem

Jednak na tabletach i smartfonach wygląda to inaczej. Używając Androida możecie łatwo zmienić kolor interfejsu użytkownika wybierając odpowiednie tło. Większość aplikacji zsynchronizuje się i będzie miało odcienie pobrane z tapety. Jeśli chcielibyście, aby Wasza przeglądarka na PC, bądź laptopie też tak potrafiła, to mam świetną wiadomość.

Motyw dynamiczny Material You wychodzi wraz z najnowszą wersja Chrome Canary v110. Będzie on dostępny na Windowsie 10/11, macOS, ChromeOS, a nawet Linuxie! Możecie zapytać: ok, ale jak to ma działać? Może i nie ustawicie tapety systemu i przeglądarka nie zmieni magicznie swojego wyglądu. No chyba, że posiadacie system ChromeOS, tylko wtedy cały system dostosuje się pod tapetę.

ChromeOS Material You
zdj. Chrome Unboxed

Jak to działa na samej przeglądarce? Po wybraniu swojej ulubionej grafiki szata graficzna całego Chrome Canary ulegnie zmianie. Kolor jest wybierany na podstawie dominującej barwy. Zmian można dokonać w “nowej karcie”, gdzie macie łatwy dostęp do edycji. Aby jednak to się udało, to najpierw musicie włączyć odpowiednią flagę.

chrome://flags/#customize-chrome-color-extraction

Od tego momentu, gdy tylko zmienicie tapetę, to ujrzycie również zmianę motywu. Jednak musicie wiedzieć, że dotyczy to tylko tych spod ręki Google. Nie ma możliwości, abyście zmienili odcień interfejsu po wgraniu własnej grafiki. A szkoda, może z czasem ulegnie to zmianie, kto wie.

Wedle gustu

Tak jak macie możliwość w Pixelu dostosować go jeszcze bardziej pod swój gust, tak i będziecie mogli zrobić to ze swoją przeglądarką. Wiele osób ceni sobie customizację osobistych sprzętów, w końcu chcecie poczuć, że jest tylko Wasz, unikatowy. 

Źródło: reddit u/Leopeva64-2

Natomiast pamiętajcie, że ten mały wizualny update będzie dostępny na Chrome Canary, jeśli chcecie się go podjąć. Zakładam jednak, że to tylko kwestia czasu, gdy taka opcja pojawi się również na standardowym Google Chromie. 

Czy wyczekujecie tej małej, ale jakże osobistej opcji zmiany Waszej przeglądarki? A może jednak zraziła was wersja na Androida i jej niedociągnięcia?

Źródło: SamMobile

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!