Ciekawe wieści z Cupertino | Własne aplikacje i AirPods Pro Lite

Ciekawe wieści z Cupertino | Własne aplikacje i AirPods Pro Lite

Dzisiejszy dzień może okazać się przełomowy dla wszystkich zwolenników jak i przeciwników urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Gigant z Cupertino planuje bowiem kilka zmian, które znacznie spodobają się użytkownikom ich urządzeń. Planuje także tańszą wersję słuchawek AirPods Pro. 

Aplikacje domyślne i HomePod

Reklama

Apple od lat uważał swoje aplikacje za najlepsze. Dla przykładu przeglądarka Safari od lat jest domyślną przeglądarką dla tego systemu, której nie sposób zmienić. Niestety wszyscy miłośnicy przeglądarki Chrome czy Edge musieli ją za każdym razem uruchamiać własnoręcznie. Odejmowało to znacząco w wielozadaniowości oraz ogólnym flow korzystania z tych smartfonów. 

Jednak jak donosi Bloomberg zatwardziałe podejście Apple do tego tematu może za niedługo ulec zmianie. Według nich pod rozwagę została bowiem wzięta możliwość udostępnienia funkcji do zmiany aplikacji domyślnych. Wśród nich miałyby się znaleźć między innymi przeglądarka czy klient poczty elektronicznej. Co więcej Apple może w końcu umożliwić obsługę Spotify na głośnikach HomePod, które do tej pory umożliwiały jedynie korzystanie z usługi Apple Music. 

Jest to o tyle interesujące, że Spotify zdążyło już złożyć skargę do Komisji Europejskiej właśnie w związku z blokadą działania na głośniku HomePod. Wśród argumentów jakie Spotify wymieniło przeciwko Apple znalazło się między innymi brak możliwości odtwarzania na HomePodzie czy choćby brak możliwości zmiany domyślnej aplikacji muzycznej w Siri. Znając możliwości Komisji Europejskiej oraz ich możliwości najprawdopodobniej Appe po prostu dmucha na zimne by uniknąć ewentualnych kar finansowych czy innych problemów prawnych. 

Reklama

AirPods Pro Lite

Zaraz obok rewelacji jakoby Apple planowało zmiany w aplikacjach domyślnych pojawiły się informacje o nowej wersji AirPods Pro. Mowa o wersji budżetowej najnowszych słuchawek od giganta. Cenowo miałby plasować się pomiędzy klasycznymi AirPods 2 oraz najnowszymi AirPods Pro. Za ich produkcję ma natomiast odpowiadać tajwański Universal Scientific Industrial.

Kolejna wersja tych bądź co bądź najlepiej sprzedających się słuchawek na świecie jest dla Apple bardzo istotna. Gigant zarabia na nich bowiem tyle samo przez dwa tygodnie co HTC przez cały rok. Kwestia czy słuchawki zostały wycenione adekwatnie do jakości czy oferowanych funkcji to już kwestia dyskusyjna. Jednak fakt pojawienia się nowych słuchawek, które będą plasować się cenowo pomiędzy dwoma dostępnymi obecnie modelami może dopełnić całej serii. Jednocześnie może to zachęcić nowych użytkowników do kupna tego akcesorium. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!