TCL 40 NXTPAPER

TCl zasypał nowościami z linii NXTPAPER

Chiński producent TCL przedstawił swoje nowe, innowacyjne smartfony, będące pierwszymi na świecie telefonami z technologią NXTPAPER. Co sprawia, że ich ekrany są tak wyjątkowe i dlaczego w ogóle wyglądają jak kartki papieru?

Awatar Kamil Malczyk

Chiński producent TCL przedstawił swoje nowe, innowacyjne smartfony, będące pierwszymi na świecie telefonami z technologią NXTPAPER. Co sprawia, że ich ekrany są tak wyjątkowe i dlaczego w ogóle wyglądają jak kartki papieru?

TCL 40 NXTPAPER i TCL 40 NXTPAPER 5G to nowe smartfony w portfolio chińskiej marki, które wyróżniają się nietypowymi ekranami.

Za sprawą wykorzystania technologii NXTPAPER, która do tej pory pojawiała się jedynie w tabletach i laptopach, wyświetlacze wyglądają jak… papier.

Innowacyjne smartfony od TCL

Chiński producent ogłosił dzisiaj wprowadzenie swoich najnowszych smartfonów, czyli modeli TCL 40 NXTPAPER i TCL 40 NXTPAPER 5G. Co wyróżnia te urządzenia? Przede wszystkim to, iż nowe smartfony TCL to pierwsze na świecie telefony, w których wykorzystano ekrany stworzone w technologii NXTPAPER.

TCL NXTPAPER - smartfony

Nowe smartfony posiadają także certyfikat sprzętowy TÜV, potwierdzający niski poziom szkodliwego dla wzroku, niebieskiego światła. Co więcej, obecny w nich zintegrowany czujnik automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza i temperaturę kolorów do aktualnej pory dnia lub nocy i naszego otoczenia.

Ekran w urządzeniach mobilnych od TCL jest odporny na refleksy świetlne i oferuje funkcję antyodblaskową. Co więcej, w połączeniu z funkcją zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców, sprawia, że „czytanie jest znacząco wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”.

TCL 40 NXTPAPER - rysik T-Pen
TCL 40 NXTPAPER

Zgodnie z indywidualnymi preferencjami, w ramach specjalnie zaprojektowanego interfejsu, użytkownik może też wybrać pełnię kolorów lub czarno-biały ekran.

Czym tak naprawdę jest technologia NXTPAPER?

Wykorzystanie tego innowacyjnego rozwiązania ma na celu zapewnienie użytkownikom jak najlepszych wrażeń wizualnych, przy jednoczesnym komforcie dla oczu. Wyświetlacze wspierające tę technologię wizualnie przypominają kartki papieru, a jednocześnie nie męczą tak naszych gałek, jak te standardowe.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TCL NXTPaper 10s – ratunek dla oczu!

Firma TCL poinformowała ostatnio o wypuszczeniu nowego tabletu. Mowa o modelu TCL NXTPaper 10s, następcy TCL TAB 10s. Najwięcej uwagi poświęcono ekranowi, który ma być zbawieniem dla naszych oczu!

Czytaj artykuł

TCL 40 NXTPAPER wciągnie użytkownika w inną rzeczywistość

„Podstawowy” model smartfona z odświeżonego portfolio TCL wyposażony jest w „6,78-calowy wyświetlacz FHD +, podwójne głośniki i dźwięk Boom 3D”.

Dla fanów zdjęć znalazł się aparat do selfie 32 Mpix, a także potrójny zestaw z tyłu: obiektyw główny 50 Mpix, ultraszerokokątny 5 Mpix, makro 2 Mpix.

TCL 40 NXTPAPER - plecy

„Papierowy” wyświetlacz możemy obsługiwać za pomocą kompatybilnego pióra T-pen TCL 40. Sam smartfon ma zaledwie 7,89 mm grubości i dysponuje 256 GB pamięci masowej, a także 8 GB pamięci RAM (i 8 GB pamięci wirtualnej).

TCL 40 NXTPAPER 5G, czyli coś za coś

Drugi zaprezentowany chiński telefon co prawda obsługuje sieć 5G, ale ma za to trochę mniejszy ekran, bo mówimy tutaj o 6,6-calowym wyświetlaczu HD+. Do naszej dyspozycji otrzymujemy 256 GB pamięci na dane, a podczas codziennego użytkowania powinno nam wystarczyć zestaw 6 GB RAM + 6 GB wirtualnej pamięci.

TCL 40 NXTPAPER 5G - plecy

W przypadku aparatów również mamy kilka zmian, bowiem główny zestaw to 50-megapiskelowa jednostka, u której boku działa 2-megapikselowy czujnik głębi i czujnik makro o tej samej rozdzielczości.

Na przodzie telefonu znalazła się za to zaledwie 8-megapikselowa kamera selfie, która powinna jednak spokojnie sprostać oczekiwaniom większości użytkowników.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Czerwiec 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Gdzie i kiedy kupić telefony TCL?

TCL 40 NXTPAPER w cenie 899 zł będzie dostępny w sprzedaży na terenie Europy już od września, zaś model 5G w cenie około 1000 zł – dopiero od października.

Co jeszcze znajdziemy w portfolio TCL?

Marka chwali się także innymi produktami, w tym między innymi inteligentnymi okularami TCL NXTWEAR S, które – przy zachowaniu stylowego wyglądu – zapewniają kinowe wrażenia wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Wyposażono je w dwa ekrany (1920 x 1080 @2D, 3840 x 1080 @3D) o częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Na uwagę zasługują także inne okulary, konkretniej model TCL RayNeo X2, które mogą pełnić funkcję naszego osobistego cyfrowego asystenta. Obsługują one między innymi usługę tłumaczenia na żywo, czy nawigację GPS.

TCL RayNeo X2

Czy słyszeliście lub interesowaliście się wcześniej technologią NXTPAPER? Jak myślicie, czy jest to wystarczający argument, aby nabyć smartfony marki TCL?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa TCL

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez