Top 10 funkcji, które trafiły do iOS 17

Top 10 funkcji, które trafiły do iOS 17

Już w czerwcu w trakcie 2023 Apple Worldwide Developers Conference dowiedzieliśmy się, że system iOS 17 zadebiutuje już w tym roku. Co więc tak naprawdę przyniosła najnowsza aktualizacja, która ostatnio trafiła na iPhone’y?

iOS 17 oficjalnie przybył – co skrywa?

Reklama

Już od dobrych kilku miesięcy (konkretniej od wydarzenia 2023 Apple Worldwide Developers Conference w czerwcu), wiemy, że Apple przyszykowało dla nas premierę swojego najnowszego systemu operacyjnego. iOS 17, bo o nim właśnie mowa, został oficjalnie potwierdzony na ostatniej konferencji – 12 września.

iOS 17 - oficjalna grafika
źródło: Apple

Zgodnie z zapowiedzią, iOS 17 trafił na urządzenia z logiem Apple niecały tydzień po oficjalnej premierze, bo już 18 września. Dostęp do nowej aktualizacji otrzymały co najmniej 23 modele iPhone’ów – od 2. generacji iPhone’a SE, aż po najnowsze telefony z portfolio amerykańskiego giganta, iPhone’y 15.

iOS 17 - lista urządzeń
źródło: Apple

Przez ostatnie miesiące deweloperzy dokonywali ostatnich szlifów, aby iOS 17 trafił do użytkowników w jak najlepszej „formie”. Jak jest naprawdę i jakie nowości przyniosła najnowsza aktualizacja systemu Apple? Na te odpowiedzi odpowiemy Wam w tym tekście – oto top 10 funkcji, które trafiły do iOS 17.

Kadruj zdjęcia w zaledwie kilka sekund

Niejednokrotnie pewnie mieliście taką sytuację, że dopiero po zrobieniu zdjęcia zauważyliście, że znalazło się na nim coś, czego nie chcieliście na nim uwiecznić. Równie często zdarza się scenariusz, w którym po prostu chcemy wysłać komuś zaledwie fragment danej grafiki, a nie jej całość.

iOS 17: zmiany w galerii
źródło: MacRumors

Funkcja kadrowania nie jest żadną nowością, ale wraz z premierą systemu iOS 17, kadrowanie stanie się jeszcze łatwiejsze! Od teraz nie musimy przeszukiwać dostępnych opcji, bowiem wystarczy, że powiększymy zdjęcie, a następnie – po dotknięciu lub przytrzymaniuprzytniemy je do odpowiednich rozmiarów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

iPhone 15 Pro, dlaczego ich naprawa będzie jeszcze tańsza?

Oprócz wysokich cen samych urządzeń, Apple ma również niechlubną łatkę związaną z bardzo wysokimi cenami napraw. W przypadku smartfonów z serii iPhone 15 Pro może być inaczej, a to wszystko za sprawą… wykorzystania innych materiałów?

Czytaj artykuł

Przenieś wiele obiektów z tła jednym ruchem

Przy okazji premiery iOS 16, użytkownicy iPhone’ów otrzymali dostęp do funkcji wyodrębniania pojedynczych obiektów z tła zdjęcia. Opcja ta jest dostępna w ramach aplikacji „Zdjęcia”, a wybrany obiekt możemy skopiować i udostępnić w innym dokumencie lub aplikacji, w tym w komunikatorze tekstowym.

iOS 17: wycinanie obiektów ze zdjęć
źródło: MacRumors

Wraz z nadejściem iOS 17, producenci Apple postanowili to jeszcze bardziej usprawnić. Od teraz proces wybierania i przenoszenia obiektów z tła nie będzie ograniczał się do jednej pozycji. Za jednym razem będziemy mogli „zabrać” wiele interesujących nas elementów, co zdecydowanie przyśpieszy naszą pracę.

Pozwól ulepszyć swoje wspomnienia!

Elementem, który cały czas towarzyszy nam nawet przy wymianie telefonów, są oczywiście wspomnienia – przede wszystkim w postaci zdjęć i filmów – które zdołaliśmy zgromadzić przez ostatnie lata. Apple jest świadome znaczenia takich wspomnień, więc w iOS 17 pozwolą nam je dodatkowo… ulepszyć!

iOS 17: ulepsz swoje wspomnienia
źródło: MacRumors

We „wspomnieniach” dostępnych na telefonie możemy między innymi zmienić kolejność zapisanych zdjęć i filmów, przeciągając je w nowe miejsce na osi czasu. Oprócz tego, inni użytkownicy dostaną możliwość dodawania do wspomnień dowolnych fotografii i materiałów wideo z naszej biblioteki.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple łaskawie dało USB-C w iPhone 15. Warto było czekać?

Złącze Lightning było z nami od modelu iPhone 5, który zadebiutował w 2012 roku. Dekadę od tamtej zmiany doczekaliśmy się kolejnej. Zaprezentowana w tym roku seria iPhone 15 jako pierwsza w historii Apple ma złącze USB-C. Jednak czy było warto tyle czekać?

Czytaj artykuł

Niech bliscy wiedzą, gdzie aktualnie się znajdujesz

W różnych zewnętrznych aplikacjach – zarówno w tych dedykowanych, jak i na przykład służących do zamawiania przejazdów – już od jakiegoś czasu dostępna jest opcja udostępnienia aktualnej lokalizacji osobie ze swoich kontaktów.

iOS 17: udostępnianie lokalizacji
źródło: MacRumors

iOS 17 to nowe możliwości dbania o bezpieczeństwo wszystkich tych, których numery mamy zapisane w swoich telefonach. Po kliknięciu plusa w aplikacji „Wiadomości”, możemy od teraz udostępnić naszą aktualną lokalizację, a ta od razu wyświetli się bezpośrednio w samej konwersacji.

iPhone – prawa ręka od e-maili

Telefony często nie umożliwiają nam wykonywania niektórych czynności lub po prostu są w czymś gorsze, w porównaniu do tabletów czy laptopów. Mowa tutaj między innymi o edytorach tekstu czy e-mailach, których obsługa jest zdecydowanie wygodniejsza na większych urządzeniach.

iOS 17: nowe maile
źródło: The Tech Outlook

Wszystko wskazuje jednak na to, że nowa aktualizacja systemu operacyjnego od Apple poprawi nasz komfort z użytkowania. Od teraz będziemy mogli swobodnie dodawać i edytować łącza URL w wiadomościach e-mail, co pozwoli nam wykonać część naszych codziennych zadań bez tabletu czy komputera.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Korzystasz z iPhone’a? Zainstaluj aktualizację iOS 16.6.1 i uratuj go przed szpiegami

Posiadacze iPhone’ów otrzymali dzisiaj możliwość zaktualizowania swoich urządzeń do wersji iOS 16.6.1. Łatka systemowa, dostępna także dla użytkowników innych sprzętów od Apple, naprawia luki w zabezpieczeniach, które mogły narobić sporo problemów!

Czytaj artykuł

Przestań przepisywać kody weryfikacji z e-maila

Żaden rozsądny człowiek oczywiście nie narzeka na fakt istnienia kodów weryfikacyjnych, ani jakichkolwiek innych, dodatkowych metod zabezpieczenia naszych kont. Mimo tego, w momencie, gdy się śpieszymy, przełączanie przeglądarki do „tła” i wchodzenie na pocztę e-mail, może napsuć nerwów.

iOS 17: automatyzacja kodów weryfikacyjnych
źródło: MacRumors

Właściciele iPhone’ów mogą już cieszyć się z szybszego, automatycznego rozwiązania. Wszystko dlatego, że jednorazowe kody weryfikacyjne, które przychodzą do nas jako e-maile, będą automatycznie uzupełniane w przeglądarce Safari, praktycznie już w momencie otrzymania maila.

„Czytaj” strony bez patrzenia na ekran

Jak poradzić sobie w sytuacji, w której bardzo się śpieszymy, mamy jeszcze kilka zadań do wykonania, ale jednocześnie musimy zapoznać się z treścią tekstu na stronie? Co zrobić w sytuacji, gdy prowadzimy akurat samochód, a właśnie teraz pojawił się gorący artykuł na naszej ulubionej stronie?

iOS 17: zmiany w Siri
źródło: MacRumors

Po raz kolejny na pomoc przybywa Siri, która po wydaniu jej polecenia „Siri, przeczytaj to” lub po kliknięciu opcji „Odsłuchaj stronę”, wyręczy nas chociaż z tego jednego zadania. Jest to możliwe dzięki technologii Neutral Text-to-Speech, która „idealnie nadaje się do czytania, gdy jesteś w drodze”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki naprawdę jest iPhone 14 Pro Max? Recenzja po 10 miesiącach

Apple iPhone 14 Pro Max po 10 miesiącach użytkowania. Co zagrało w najpotężniejszym i najdroższym smartfonie z portfolio giganta z Cupertino? Czy smartfon ten jest warty swojej ceny? Jakie ma największe problemy?

Czytaj artykuł

Zaplanuj płatności i nie martw się, że zapomnisz

W aplikacjach bankowych już od długich lat dostępna jest opcja zaplanowania płatności cyklicznych. Dzięki nim możemy być spokojni o zapłacenie rachunków, opłacenie raty kredytu w każdym miesiącu, czy inne tego typu, świadome wydatki.

iOS 17: cykliczne płatności
źródło: 9to5Mac

Wraz z aktualizacją iOS 17 taka możliwość trafia również do „Portfela” i Apple Pay, gdzie użytkownicy mogą zaplanować płatności z wyprzedzeniem. Można to wykorzystać do czego nam się tylko podoba – od wypłacania kieszonkowego, przez opłacanie raty kredytu, aż po zwrot kosztów za określone usługi.

Dwie karty SIM? Ustaw sobie dwa dzwonki

Choć z biegiem czasu standard eSIM zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, to nadal nie brakuje użytkowników, którzy korzystają z bardziej standardowych rozwiązań. Wśród z nich znajdą się również tacy, którzy korzystają z Dual SIM-a, czyli używania dwóch osobnych kart SIM w jednym telefonie.

iOS 17: osobne dzwonki dla każdej karty SIM
źródło: nextpit

W pędzie dnia codziennego, miłośnicy Dual SIM-a musieli mierzyć się z jednym, dość znaczącym problemem. Mowa oczywiście o braku świadomości, na który numer ktoś akurat do nas dzwoni. To jednak znika wraz z premierą nowego iOS-a, gdzie możemy ustawić sobie różne dzwonki dla każdej karty SIM.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Dlaczego nie powinieneś przesiadać się z iPhone na Androida?

Użytkownicy smartfonów od lat podzieleni są na dwa najpopularniejsze obozy – tj. posiadaczy urządzeń z systemem Android i miłośników iOS-a. W związku z tym, oto 5 najważniejszych powodów, dlaczego nie przesiadać się z iPhone’a na Androida.

Czytaj artykuł

Telefonowe notatki niczym interaktywna tablica

Aplikacja „Notatki” oczywiście ma swoich zwolenników, ale co by nie mówić, od zawsze była ona mocno ograniczona i jeśli ktoś wymagał nieco więcej – po prostu korzystał z zewnętrznych aplikacji.

iOS 17: interaktywne notatki
źródło: MacRumors

To się zmieni, bowiem w smartfonowych notatkach – po wpisaniu „>>” – możemy dodawać łącza do innych wiadomości, aby tworzyć mniejsze lub większe projekty. Może się to przydać do organizowania nauki, przepisów, czy jakichkolwiek innych dokumentów – pamiętajcie, ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Dajcie znać, czy i na jakim urządzeniu przywitaliście już iOS-a 17! Która z nowości wzbudza w Was największe zainteresowanie?

ŹRÓDŁO: MacRumors, 9to5Mac, The Tech Outlook, nextpit

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!