Ulepszony iPad Pro dopiero w 2024 roku? Oto lista prawdopodobnych zmian

Ulepszony iPad Pro dopiero w 2024 roku? Oto lista prawdopodobnych zmian

Wszystko wskazuje na to, że nowy iPad Pro trafi na rynek w 2024 roku. Jedną z nowości, które mają pojawić się w tablecie Apple, są większe wyświetlacze oparte o technologię OLED, a także wydajniejsze chipy M3. Co jeszcze szykuje gigant z Cuppertino?

Mark Gurman z agencji Bloomberg, przedstawił listę nowości, które mają pojawić się w najnowszym iPadzie Pro.

Tablet, który może trafić na rynku w 2024 roku, ma mieć między innymi większe wyświetlacze OLED i wydajniejsze procesory oparte o chip M3.

Reklama

iPad Pro trafi na rynek już w 2024 roku?

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na premierę odświeżonej wersji najmocniejszego tableta od Apple. Z biegiem czasu wszystko wydaje się potwierdzać, bowiem już teraz mówi się, że iPad Pro trafi na rynek najwcześniej na początek 2024 roku.

Zgodnie z tym, czym podzielił się Mark Gurman z agencji Bloomberg w najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On, gigant z Cuppertino szykuje pokaźną listę nowości, które trafią do wspomnianego iPada Pro.

Jak stwierdził dziennikarz, seria iPad Pro planowana na wiosnę/lato 2024 będzie „pierwszą poważną aktualizacją produktu od 2018 roku”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple będzie sypać premierami! Nowy 30-calowy iMac już we wrześniu

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące będą obfite w masę premier od Apple! Mowa tutaj nie tylko o nowych pozycjach, ale i odświeżeniu aktualnych linii produktów. Wiadomo, że ma pojawić się 30-calowy iMac, ale co jeszcze?

Czytaj artykuł
Reklama

Co więc szykuje Apple?

Od tamtej pory Apple wprowadziło oczywiście szereg mniejszych – często czysto kosmetycznych zmian – ale to właśnie najnowszy iPad Pro ma być w pewnym sensie przełomem. W jakim segmencie zaobserwujemy największe zmiany?

iPad Pro - premia wiosna/lato 2024
źródło: Apple

Większe i lepsze ekrany

Według autora biuletynu Power On, w ramach odświeżonej wersji iPadów Pro, na rynek trafią dwa modele: jeden z 11-, a drugi z 13-calowym wyświetlaczem. Jedyną różnicą w tym aspekcie jest fakt, iż obecnie większy model ma 12.9, a nie 13 cali.

źródło: PhoneArena

Zdecydowanie większą zmianą jest ta związana z rodzajem wyświetlaczy.iPad Pro (w obu rozmiarach) ma przejść na technologię OLED, dzięki czemu ekrany będą „wyraźniejsze i jaśniejsze”, a także „dokładniej odwzorowują kolory”. Obecnie mniejszy model korzysta z mini-LED, a większy – ze starszej technologii LED.

Wydajniejsze podzespoły?

Wiele mówi się także o nadchodzącej premierze wydajniejszych chipów Apple M3, które mogą zadebiutować nawet pod koniec tego roku. Mark Gurman informuje, że na pokładzie nowych modeli iPada Pro również znajdą się wspomniane chipy M3.

iPad Pro - chip M3 na pokładzie
źródło: Macworld

Odświeżona wersja klawiatury Magic Keyboard?!

Usprawnień doczekać ma się także klawiatura Magic Keyboard, która od swojej premiery w 2020 roku nie została w żaden sposób zmieniona.

iPad Pro - Magic Keyboard
źródło: MacStories

Odmieniona wersja ma sprawić, że iPad Pro „będzie wyglądał jeszcze bardziej jak laptop niż obecna konfiguracja”. Ma to być możliwe między innymi dzięki zwiększeniu pola touchpada.

Czy wspomniane zmiany jakkolwiek zachęcają Was do zainteresowania się nowym iPadem Pro? Czego najbardziej brakuje Wam w tabletach od Apple?

ŹRÓDŁO: 9TO5Mac, MacRumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!