Do
góry

Co takiego Apple pokaże 23 marca?

Wiosenny event Apple zbliża się wielkimi krokami! Już 23 marca najprawdopodobniej zobaczymy nowe urządzenia od giganta z Cupertino!

Coroczne wielkie prezentacje nowych urządzeń od Apple gromadzą ogromną widownię na całym świecie. Nie inaczej będzie w przypadku wiosennego wydarzenia, które najprawdopodobniej odbędzie się już za nieco ponad tydzień, bo 23 marca. Mamy wtedy zobaczyć nowości takich serii jak iPad Pro czy iPad mini. Prawdopodobnie w końcu nadejdzie także dzień prezentacji lokalizatorów AirTag, a wielbiciele słuchawek AirPods mają doczekać się 3 generacji tych bezprzewodowych pchełek.

iPad Pro (2021)

Apple iPad Pro 2021

Pierwszy na naszej liście prawdopodobnych nowości ląduje iPad w wersji Pro. Odświeżony model, który w sklepach pojawi się najpewniej z dopiskiem roku jego prezentacji (2021), ma zaoferować nie tylko nowy procesor, ale istotną zmianę w przypadku wyświetlaczy.

Wszystko wskazuje na to, że iPad Pro będzie głównym punktem marcowej konferencji. Wiele źródeł wskazywały na jego premierę właśnie pod koniec marca tego roku. Poprzednia generacja tych urządzeń także ujrzała światło dzienne właśnie pod koniec tego miesiąca. Wszystko wskazuje na to, że rok po premierze poprzedniej generacji zobaczymy nowe urządzenia.

Najnowsze iPady Pro mają mieć ekrany wykonane w zupełnie nowej technologii Mini LED, które zaoferują zwiększony kontrast oraz znacznie lepszą reprodukcję kolorów. To oczywiście w porównaniu do ekranów LCD, jakie dotychczas montowane były w tabletach od Apple. Podobnie jak do tej pory zobaczymy też dwa modele wersji Pro – mniejszą z ekranem 11-cali oraz większą z wyświetlaczem 12.9-cala.

Pod względem wydajności nie będzie raczej powodów do narzekań. Układy, które mają trafić na pokład iPadów Pro to procesory A14 Bionic albo raczej jego specjalnie zmodyfikowana wersja. Nie znamy dokładniej numeracji, jednak możemy być pewni, że układ będzie potężniejszy względem tego zastosowanego w serii iPhone 12.

iPad mini 6

Apple iPad mini 6

Minęło trochę czasu od ostatniej premiery tabletu w wersji mini od Apple. W 2019 roku otrzymaliśmy 5. generację tego urządzenia i od tamtej pory niewiele o nim słychać. Mniejsze urządzenia z pewnością wracają do łask, co potwierdza między innymi wycofanie dużego HomePoda. Niestety jednak iPhone 12 mini nie okazał się już tak wielkim sprzedażowym sukcesem.

Zdaniem znanego i bardzo dobrze poinformowanego analityka Apple – Ming-Chi Kuo – właśnie teraz miałaby zadebiutować 6. generacja znanego i lubianego tabletu. Zgodnie z przewidywaniami ma on zaoferować nieco większy ekran (8.5-cala) względem swojego poprzednika, który miał 7.9-cala. Zasilany będzie najprawdopodobniej procesorem A13 Bionic znaną z iPhone’ów 11.

AirTag

Apple AirTag

Prawdopodobnie najwięcej osób wyczekuje premiery oficjalnych lokalizatorów od Apple. Temat AirTagów przewija się w mediach już od wielu miesięcy, a ich domniemana premiera miała się odbyć już kilka razy. Tym razem jednak już prawie na pewno wiemy, że ich premiera zaplanowana jest na marzec – tak przynajmniej sugeruje Jon Prosser.

AirTagi mają być po prostu lokalizatorami bardzo podobnymi do tych, które oferuje firma Tile lub lepiej znana w Polsce NotiOne. Oczywiście jak na każdy sprzęt Apple przystało tak i tutaj mówimy o silnym połączeniu z całym istniejącym ekosystemem. Możemy zatem najprawdopodobniej liczyć na doskonałą integrację nie tylko z iPhone’ami, ale też zegarkami Apple Watch, komputerami Mac czy w końcu tabletami iPad.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Są już pierwsze akcesoria do lokalizatorów AirTag!

Temat tych mitycznych gadżetów od Apple wraca jak bumerang. Lokalizatory AirTag mieliśmy zobaczyć jeszcze w zeszłym roku.

Czytaj artykuł

AirPods 3

Apple AirPods 3

Kolejnym gadżetem, który ma pojawić się na konferencji są słuchawki Apple AirPods 3. generacji. Trudno powiedzieć, które z plotek na temat nowych bezprzewodowych pchełek były prawdą, ponieważ do tego momentu pojawiło ich się już po prostu za dużo. To jednak pokazuje jak wiele osób wyczekuje premiery kolejnej już generacji tych najbardziej rozpoznawalnych słuchawek na świecie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

AirPods 3 nadchodzą! Czy zobaczymy je 10.11?

Na rynku słuchawek Apple nigdy nie był liderem, jednak to modele EarPods oraz AirPods to najpopularniejsze słuchawki na świecie. Teraz przyszedł czas na AirPods 3.

Czytaj artykuł

Nowy model będzie najprawdopodobniej połączeniem rozwiązań znanych z klasycznych AirPodsów oraz wersji Pro. Kształt oraz rozmiar ma zostać zaczerpnięty z droższej wersji. Natomiast w 3. generacji wciąż nie pojawią silikonowe końcówki, które są obecne w wersji Pro. Co za tym idzie – słuchawki będą w konstrukcji otwartej, nie izolującej od otoczenia.

Coś jeszcze?

Wspomniane tutaj urządzenia to jedynie spekulacje, które mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jon Prosser w swoich przeciekach wspominał także o nowej wersji Apple TV. Taki ruch ze strony Apple miałby całkiem sporo sensu, zwłaszcza, że kilka tygodni temu 3. Generacja tego TV Boxa straciła wsparcie dla oficjalnej aplikacji YouTube. Niewykluczone, że w trakcie oficjalnej premiery zobaczymy także najnowszą wersję Apple TV.

Źródła: TechRadar

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!