Cortland zostanie przejęty przez iSpot?

iSpot złożył wniosek o przejęcie swojego głównego konkurenta 28 grudnia ubiegłego roku. UOKiK bada czy premium reseller Apple przez zakup stanie się monopolistą na tym ekskluzywnym rynku.

Koncentracja na rynku resellerów

iSpot to największy w Polsce autoryzowany sprzedawca produktów Apple. Moloch dysponujący 31 salonami w 15 miastach wyraził oficjalną chęć przejęcia swojego największego dotychczasowego konkurenta w postaci Cortlandu. Wedle informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) wniosek wpłynął do UOKiK 28 grudnia ubiegłego roku.

Największy w Polsce premium reseller chce stać się dominującą siłą na rynku Polskiej dystrybucji produktów Apple

Oficjalnie Cortland jest drugim największym graczem na rynku. Pod jego szyldem znajduje się 16 salonów, które oferują usługi serwisowe oraz sprzedaż produktów Apple. Jedną z popularnych usług jest także skup używanych urządzeń Apple przez obie sieci, które później trafiają do recyklingu, bądź na rynek wtórny.

O przejęciu firmy zadecyduje decyzja UOKiKu. Urząd wciąż bada czy na relatywnie niewielkim rynku premium resellerów (z czego dodatek ,,premium” oznacza głównie ścisłą współpracę z Apple w zakresie części serwisowych oraz zamiennych) w Polsce przejęcie Cortlandu nie nada iSpotowi roli de facto monopolisty.

Źródło: UOKiK

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!