Creative Outlier Air V2 poprawia błędy poprzednika!

Creative Outlier Air V2 poprawia błędy poprzednika!

Rynek słuchawek bezprzewodowych cały czas się powiększa i zmienia. Jakiś czas temu do sklepów trafił model Outlier Air od Creative, a teraz doczekał się wersji V2.

Słuchawki z zewnątrz wyglądają praktycznie identycznie, co oryginalne Outlier Air. Z zewnątrz zaszła właściwie tylko jedna, ale jakże istotna zmiana. Wcześniejszy model, który mimo świetnej jakości dźwięku czy czasu pracy na baterii był przez wiele osób odrzucany z powodu jednej wady. Problem był dość poważny, bo słuchawki były niezwykle niewygodne w obsłudze. Wszystko za sprawą przycisków, które umieszczono na obudowie słuchawek.

Reklama
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Creative Outlier Air po miesiącu użytkowania – Warto?!

Słuchawki bezprzewodowe w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność wśród entuzjastów muzyki.Wszystko za sprawą znikającego gniazda słuchawkowego w smartfonach. Słuchawki zupełnie bezprzewodowe są jednocześnie najwygodniejszymi dostępnymi obecnie na rynku. A jak na tle konkurencji wypadają słuchawki Creative Outlier Air?

Czytaj artykuł

Te były niezwykle sztywne i trudno było je nacisnąć, szczególnie kiedy słuchawki już mieliśmy w uszach. Creative jak widać mocno wzięło sobie do serca tę bądź co bądź konstruktywną krytykę. Najnowszy model rezygnuje z fizycznych przycisków na rzecz płytek dotykowych. Te miejmy nadzieję znacząco poprawią wygodę użytkowania. Ale to jeszcze nie koniec zmian.

Jeszcze dłużej na jednym ładowaniu

Outlier Air V2

W porównaniu do nowej wersji Outlier Air V2 cechuje się jeszcze dłuższym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu. Poprzednio ten czas sięgał nawet 30 godzin bez dostępu do ładowarki. Oczywiście mowa tutaj o połączonym czasie działania samych słuchawek oraz etui. W nowej generacji firmie Creative udało się wydłużyć ten czas do 34 godzin.

Przy czym czas pracy słuchawek został wydłużony o kolejne 2 godziny, czyli słuchawki na pojedynczym ładowaniu wytrzymają aż 12 godzin. Kolejne 22 godziny kryją się już bezpośrednio w etui, w którym naładujecie te słuchawki. Samo pudełko naładujecie niezmiennie przy pomocy USB-C. Oczywiście w zestawie znalazł się też odpowiedni kabelek do ładowania.

Dźwięk na najwyższym poziomie

Outlier Air V2

Za jakość reprodukowanych dźwięków odpowiadają specjalnie zaprojektowane przetworniki grafenowe. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru (średnica 5.6mm) jest to pełnozakresowy przetwornik gwarantujący najwyższą jakość audio. Za transmisję przesyłania sygnału odpowiadają kodeki SBC, AAC oraz aptX. Dla uzyskania maksymalnego efektu i najlepszej jakości w zestawie dołączono zestaw silikonowych wkładek. Dostępne są one w trzech rozmiarach, tak byście mogli z łatwością dopasować ich rozmiar do Waszego ucha.

Technologia Super X-Fi

Outlier Air V2

Słuchawki Outlier Air V2 zostały dodatkowo wyposażone w autorską technologię od firmy Creative. Na pokład trafiła zupełnie nowa wersja Super X-Fi. Ta technologia ma za zadanie odwzorować dźwięk płynący z wysokiej klasy systemu wielogłośnikowego. I jednocześnie dostarczyć taki dźwięk bezpośrednio do Waszych uszu. Tym razem do słuchawek otrzymujecie także dedykowaną aplikację SXFI App.

Dzięki niej otrzymujecie możliwość ustawienia słuchawek pod własne upodobania dźwiękowe. Wystarczy, że skorzystacie z wbudowanego korektora, który oferuje gotowe presety jak i miejsce na ustawienia manualne. Aplikacja SXFI to także dedykowany odtwarzacz dla tego modelu słuchawek, który obsługuje technologię Super X-Fi. Jest to szczególnie istotne, bo jeżeli chcecie skorzystać z tej technologii musicie korzystać właśnie z tego odtwarzacza. Dodatkowo wszystkie puszczane utwory muszą być zapisane lokalnie, aplikacja nie wspiera serwisów streamingowych jak Youtube czy Spotify.

Dla aktywnych

Outlier Air V2

Słuchawki Outlier Air V2 podobnie jak pierwsza generacja zostały zaprojektowane z myślą o osobach aktywnych. Ich specyficzny design doskonale dopasowuje się do kształtu ucha i zapobiegają ich wypadaniu w trakcie aktywności fizycznej. Waga pojedynczej słuchawki to zaledwie 6 gram, a cały zestaw waży dokładnie 72 gramy. Dodatkowo do wersji Sports dołączany jest specjalny pokrowiec zakładany na nadgarstek. Ten pełni rolę kieszonki na słuchawki, gdzie możecie je schować w trakcie treningu, jeśli akurat ich nie używacie.

Warto wspomnieć też o certyfikacie IPX5, który oczywiście te słuchawki spełniają. Zapewnia on, że te słuchawki w wersji podstawowej jak i Sports bez trudu poradzą sobie z ulewnym deszczem, potem czy pyłem.

Reklama

Cena i dostępność

Słuchawki miały już swoją premierę i dostępne są w dwóch wariantach. Creative Outlier Air V2 dostępne są w cenie 309 zł, czyli mniej niż pierwsza generacja w dniu premiery. Wersja z dopiskiem Sports wyróżnia się bardziej jaskrawymi akcentami oraz przychodzi do Was z kieszonką zakładaną na nadgarstek. Ich cena wynosi 369 zł. Obydwa modele są już dostępne na stronie producenta pl.creative.com, a w najbliższych tygodniach pojawią się też w polskich sklepach. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • i jeszcze jedno pytanie czym się różni Outlier Air V2 vs. Outlier Air Sports V2
  poza wyższą ceną, bardziej jaskrawymi akcentami i kieszonką zakładaną na nadgarstek?

 • Czy macie info kiedy będą Outlier Air Sports V2 dostępne.?
  Na ten moment niestety tylko “zwykłe” w sprzedaży.

  • Hej! Obecnie V2 można już kupić bezpośrednio u producenta, czyli na stronie Creative. Co do pozostałych sklepów to trundo powiedzieć, jest to najpewnie kwestia kilku tygodni.

   • ale na stronie creative’a jest tylko „zwykła” wersja.
    Wersja sport jest niedostepna. Pytam zatem Was jako recenzentów, bo mam nadzieję, że macie takie info od producenta – Kiedy będzie dostępna wersja sport na ich stronie.?

    • Niestety nie wiemy, w momencie publikacji tego tekstu słuchawki powinny trafić do sprzedaży na oficjalnej stronie. Prawdopodobnie są problemy z dostawami.