Do
góry

Creative Pebble V3 lepsze, głośniejsze i wireless

Teraz dedykowanych głośników komputerowych się nie używa…Jednak czy na pewno? Creative twierdzi inaczej i wprowadza Pebble V3!

Głośniki do komputerów czy laptopów, szczególnie w wydaniu kompaktowym cieszyły się popularnością dobrych kilka lat temu. Teraz odeszły trochę do lamusa na rzecz słuchawek oraz mobilności, jakiej wymagają użytkownicy. Jednak firma Creative z serią głośników Pebble uważa inaczej cały czas dostarczając coraz to wygodniejsze rozwiązania.

Pebble V3

Nowa, już właściwie czwarta odsłona głośników przyniosła wiele oczekiwanych przez dotychczasowych użytkowników zmian. Te powinny także przyciągnąć nowych amatorów dobrego brzmienia. Sama forma głośników nie zmieniła się właściwie od początku wprowadzenia ich na rynek, to, co się zmienia to wyposażenie i możliwości.

Najnowsza odsłona głośników Pebble zachowała, więc ten sam elegancki i minimalistyczny design znany z poprzednich generacji. Nowe wydanie charakteryzuje się nową wtyczką do zasilania głośników i jest to USB-C. Dodatkowo nowe Pebble V3 są od teraz bezprzewodowe i działają w oparciu o technologię Bluetooth 5.0. Wszystko oczywiście w systemie Plug’n’Play.

Do domu i biura

Głośniki Pebble V3 działają w systemie 2.0 – oznacza to, że w zestawie znalazły się jedynie dwa głośniki bez dedykowanego subwoofera. Każdy głośnik składa się w z przetwornika w rozmiarze 2.25”, który dodatkowo nachylony jest pod kątem 45°. Dzięki temu dźwięk skierowany jest bezpośrednio na Was, oczywiście, jeżeli zachowujecie odpowiednią postawę przed komputerem. Przekłada się to także bezpośrednio na wrażenia odsłuchowe, dzięki takiemu ustawieniu, dźwięk nie ulega zniekształceniu po drodze do Waszego ucha.

Zdaniem Creative, w głośnikach Pebble V3 znalazły się specjalnie dostrojone przetworniki by w tak małej obudowie osiągnąć najwyższą, jakość dźwięku. Dodatkowo podobnie jak w poprzednich wersjach tak i tutaj znalazły się membrany pasywne odpowiadające za generowanie przyjemnych niskich tonów.

Ponadto głośniki Pebble V3 otrzymały wsparcie dla technologii przetwarzania dźwięku o nazwie „Clear Dialog”. Ta ma za zadanie zapewnić czysty i wyraźny dźwięk w trakcie oglądania filmów, słuchania muzyki czy korzystania z komunikatorów głosowych.

Mała obudowa, wielka moc

W najnowszej wersji Creative Pebble znalazła się funkcja wzmocnienia dźwięku o 50%. Jedynym warunkiem, jaki musi być wtedy spełniony jest podłączenie tych głośników do portu USB-C, który zapewni moc 10W. Po przełączeniu trybu pracy na „High” Pebble V3 przechodzą w tryb pracy o mocy 8W RMS, co skutkuje jeszcze głośniejszym i głębszym dźwiękiem.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by zamiast głośniki zasilać bezpośrednio z komputera to zasilać je z gniazdka. W zestawie znalazł się specjalny konwerter, który złącze UBS-C, które standardowo znajduje się przy głośnikach zamieni na klasyczne USB-A. Dzięki temu będziecie mogli podłączyć je do każdej ładowarki np. od smartfona. Wtedy by cieszyć się doskonałym dźwiękiem możecie skorzystać z połączenia Bluetooth, lub oldschoolowego kabla AUX.

Ceny i dostępność

Creative Pebble V3 są dostępne już w Polsce w cenie 169 zł. Obecnie jednak można je zakupić jedynie ze strony producenta, czyli creative.com.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!