Cyberpunk 2077 wraca na PS4. Sony – Uważajcie!

Cyberpunk 2077 wraca na PS4. Sony – Uważajcie!

Po wielu miesiącach nieobecności Cyberpunk 2077 wraca na PS4. Sony sugeruje na których konsolach warto zagrać w polską produkcję. 

Wojna z Sony

Reklama

Premiera Cyberpunka, delikatnie sprawę ujmując, była niezbyt udana. Wielki hit od CD Projekt Red miał masę problemów, zwłaszcza technicznych. Łatanie gry trwa zresztą do teraz. Jednakże fala nieprzychylnych opinii sprawiła, że Sony usunęło produkcję ze swojego sklepu PS Store tydzień po jej premierze. Gracze, którzy zakupili grę cyfrowo lub w pudełku, dalej mogli w nią grać lub zwrócić ją do jej producenta.

O ile na komputerach gra chodziła w miarę dobrze, tak optymalizacja na konsoli od Sony była tragiczna. Bugi niejednokrotnie uniemożliwiały grę (sam się o tym przekonałem), niebieski ekran śmierci był normą. Do tego w trakcie rozgrywki gracze musieli czekać, aż obiekty bądź postaci wyrenderują się w pełni. Konsola nie wyrabiała przy ogromie Night City.

Jednakże wydawca gry nie odpuszczał i aktywnie naprawiał swój produkt, jednocześnie tocząc rozmowy z Sony w kwestii przywrócenia Cyberpunka 2077 do sklepu PS Store. W końcu japoński wydawca pozwolił, aby produkt wrócił do jego sklepu, jednakże ostrzega przed nim część konsumentów, którzy korzystają z podstawowej wersji PlayStation 4. 

Reklama

Cyberpunk 2077 wraca do PS Store

Patche oraz kolejne obietnice poprawy ze strony CD Projekt RED doprowadziły do tego, że 21 czerwca Cyberpunk 2077 powrócił do dystrybucji w sklepie PS Store. Jednak zarówno Sony, jak i wydawca gry ostrzegają, że “najlepsze doświadczenia z rozgrywki będą czerpać gracze posiadający PS4 Pro lub PS5”. Granie na zwykłym PlayStation 4 może być… niekomfortowe.

Redzi jednak nie składają broni i dalej walczą z licznymi błędami w grze. Zapowiedziano także szereg darmowych dodatków oraz obiecano, że gra dostanie duże rozszerzenia. Na komputerach problem z błędami jest dużo mniej poważny, bo moderzy sami je naprawiają. W przypadku konsol takiej możliwości nie ma, więc ich użytkownikom pozostaje czekać, aż wydawca załata wszelkie problemy.

Johnny Silverhand
Cyberpunk PS4

Graliście w Cyberpunka 2077 na konsoli?

Źródła: GSM Arena, Forbes, SkyNews

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!