ChatGPT i jego wpływ na przyszłość. Czy jest się czego obawiać?

ChatGPT i jego wpływ na przyszłość. Czy jest się czego obawiać?

ChatGPT zyskał już taką popularność, że jest rozpoznawalny przez dosłownie wszystkich, którzy jakkolwiek interesują się technologią. Czy naprawdę jest on realnym zagrożeniem, które już niedługo może zaburzyć harmonię świata?

Najpopularniejsze chatboty i rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję rozwinęły się już do tego stopnia, że nie jest już możliwe ich zatrzymanie.

Jednym z rozwiązań jest życie w zgodzie z AI, więc warto wiedzieć, jak sztuczna inteligencja może pomóc firmom w życiu codziennym!

Reklama

ChatGPT może… pomóc pracownikom!

Jednym z głównych zarzutów wobec ChatGPT, jak i innych rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, jest oczywiście argument, iż wspomniane oprogramowania najzwyczajniej w świecie „okradną” ludzi z miejsc pracy. Warto jednak spojrzeć na to wszystko z drugiej strony, czyli wziąć pod uwagę możliwość ułatwienia działań konkretnych pracowników.   

ChatGPT i pomoc firmom
źródło: Investing News

Mowa oczywiście o tym, że tego typu rozwiązania mogą „uratować” pracowników na przykład od wykonywania identycznych, żmudnych zadań. Oczywistym jest również fakt, że niezależnie od starań i zaangażowania, „komputer” jest w stanie rozwiązać zadanie oparte o konkretny schemat nawet kilka czy kilkanaście razy szybciej. Oznacza to mniej więcej tyle, że firma nie tylko jest w stanie zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, ale też wspomniany pracownik może w tym czasie zająć się kompletnie innym zadaniem.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Teraz płacenie ma sens! ChatGPT podłączony do sieci nie ma sobie równych

Sztuczna Inteligencja z pełnym dostępem do Internetu to bardzo często koszmar w filmach. ChatGPT nie tak dawno właśnie taki otrzymał. Korzystanie z tego narzędzia w takiej formie jest płatne, ale opłaca się to. Czy sztuczna Inteligencja zawładnie światem?

Czytaj artykuł
Reklama

ChatGPT, czyli więcej plusów,
niż minusów?

Wraz z kolejnymi miesiącami nieustannego rozwoju oprogramowania od Open AI, ChatGPT zaczął być wdrażany do kolejnych aplikacji. Z czasem trafił on do edytora tekstowego Word, czy nawet do wyszukiwarki Bing. Prywatne, często również dużo mniejsze firmy nie chciały być gorsze i również postanowiły korzystać z możliwości ChatGPT. Ciężko się temu jakkolwiek dziwić, bowiem wykorzystywania tego oprogramowania może pomóc chociażby w nawiązaniu lepszej więzi na linii firma – klient.

ChatGPT i pomoc dla firm
Z możliwości ChatGPT coraz częściej korzystają kolejne firmy (źródło: TheFutureParty)

Poprzez pracę z kolejnymi klientami oprogramowanie może uczyć się ich nawyków, aby w przyszłości coraz lepiej odpowiadać na zadawane pytanie z danej branży czy pomagać interesantom w rozwiązywaniu ich problemów. Jeśli firma podejdzie do tego tematu w sposób logiczny i przejrzysty, to nie tylko niczego na tym nie straci, ale też może bardzo dużo zyskać.

ChatGPT i pomoc pracownikom
ChatGPT to naprawdę pomocna ręka (źródło: invgate)

Powodem, dla którego kolejne firmy interesują się rozwiązaniami opartymi o AI, jest zdecydowanie rosnąca popularność ChatGPT, ale też innych tego typu oprogramowań. Kolejne marki chcą być po prostu „na czasie” i spełniać nawet najbardziej irracjonalne wymagania klientów, w coraz krótszym czasie. Takie podejście do sprawy ma zdecydowanie ogromny potencjał, który jednak trzeba najpierw odpowiednio wykorzystać. Oczywistym jest jednak, że może mieć to długoterminowy wpływ nie tylko na rozwój firmy, ale też globalną gospodarkę.

Czy zgadzacie się z opinią, że sztuczna inteligencja może więcej pomóc, niż zaszkodzić? Jak myślicie, gdzie jeszcze znajdzie się miejsce na rozwiązania oparte o AI?

ŹRÓDŁO: Progress, Pexels @Andrew Neel

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!