Czy Elon Musk każe nam płacić za dostęp do 𝕏?

Pomysłów Elona Muska nie ma końca. Miliarder chce wprowadzić opłaty za korzystanie z platformy 𝕏, które będą obowiązywać każdego użytkownika. Oczywiście stoi za tym konkretny powodów. Pytanie brzmi, co na to ludzie?

Awatar Marta Urbaniak

Pomysłów Elona Muska nie ma końca. Miliarder chce wprowadzić opłaty za korzystanie z platformy 𝕏, które będą obowiązywać każdego użytkownika. Oczywiście stoi za tym konkretny powodów. Pytanie brzmi, co na to ludzie?

Elon Musk wpadł na pomysł walki z agresywnymi botami na platformie 𝕏.

Opłata nałożona na użytkowników za używanie serwisu ma odstraszyć potencjalne osoby korzystające z botów.

Miliarder mówi o „niewielkiej opłacie”, jednak nie podał jaki miałby to być koszt.

Jeszcze nie raz przyjdzie Wam usłyszeć o serwisie społecznościowym 𝕏 (dawniej Twitter) i poczynaniach Elona Muska. „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Miliarder wpadł na pomysł, aby nałożyć opłaty miesięczne za możliwość dostępu i korzystania z platformy.

subskrypcja Twitter Blue i Elon Musk

Taki pomysł mężczyzna przedstawił podczas poniedziałkowego spotkania z Benjaminem Netanjahu premierem Izraela. „Niewielka miesięczna opłata” pozwoliłaby na uporanie się z problemem uporczywych botów. „To jedyny sposób , jaki przychodzi mi na myśl, aby walczyć z ogromnymi armiami botów”. Takie wyjaśnienie przedstawił Musk.

Działania związane z używania botów wiążą się z wydatkiem pokroju „ułamka grosza”, a wniesienie opłaty w wysokości „kilku dolarów” za korzystanie z platformy, może zniechęcić użytkowników takich praktyk do ich stosowania. Elon tłumaczy również: „Ponadto za każdym razem, gdy twórca bota chciał stworzyć kolejnego bota, potrzebował innej nowej metody płatności”.

Nie dowiedzieliśmy się jednak jak wysoka będzie ta „niewielka opłata” , która będzie pobierana każdego miesiąca od wszystkich użytkowników 𝕏. Ani kiedy nastąpi wcielenie jej w życie lub czy faktycznie do tego dojdzie.

Chwytanie się brzytwy

Aktualna sytuacja 𝕏 nie jest najlepsza. Platforma zmaga się z drastycznym spadkiem o 60% dochodów związanych z reklamami. Spowodowane jest to… niejednoznacznymi decyzjami i poczynaniami samego Elona Muska. Reklamodawcy nie chcą wspierać platformy, która jest chaotycznie zarządzana oraz przedstawia “nieodpowiednie” treści.

Możliwe, że nowy pomysł to po prostu kolejny krok, aby zwyczajnie zarobić możliwie jak najwięcej na platformie, która początkowo przyniosła ogromne straty dla właściciela 𝕏. Warto przypomnieć, że część zysku jest aktualnie pozyskiwana przy pomocy subskrypcji 𝕏 Premium, która oferuje wiele udogodnień za “jedyne” 44,28 zł miesięcznie.

Zatem czy nowa opłata wejdzie w życie? Ciężko przewidzieć, czy Elon Musk faktycznie zrealizuje swój plan. Mężczyzna często rzucał już słowa na wiatr. Na ten moment wydaje się, że pozostaje jedynie poczekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: The Guardian, TechCrunch

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez