BLIK będzie miał potężną konkurencję! Poznajcie InPost Pay

Już od kilku lat BLIK jest samodzielnym liderem na rynku płatności internetowych w Polsce i raczej nikt nie oczekiwał, że w najbliższym czasie się to zmieni. Innego zdania jest jednak prezes InPost, który chce przebić BLIK-a za pomocą… InPost Pay!

Awatar Kamil Malczyk

Już od kilku lat BLIK jest samodzielnym liderem na rynku płatności internetowych w Polsce i raczej nikt nie oczekiwał, że w najbliższym czasie się to zmieni. Innego zdania jest jednak prezes InPost, który chce przebić BLIK-a za pomocą… InPost Pay!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, polski lider dostaw może przejąć również stołek na rynku płatności internetowych.

Po zakończeniu pierwszego etapu zamkniętych testów, z usługi ma skorzystać nawet 1500 sklepów internetowych z całej Polski!

InPost chce powtórzyć sukces Paczkomatów, a nawet go przebić

Ostatnio na naszej stronie pojawił się tekst, w którym informowaliśmy Was o nietypowym pseudonimie nadanym Polsce za granicą. Jak wiadomo, Paczkomaty od InPostu w naszym kraju okazały się być ogromnym sukcesem, co z czasem zaczęły zauważać również inne marki. W związku z tym, oprócz rosnącej ilości Paczkomatów, na ulicach naszych miast i wsi zaczęły pojawiać się też… automaty paczkowe.

InPost Pay - czy uda się powtórzyć sukces paczkomatów?

Przez zaledwie kilka lat ulice Polski zostały wręcz przejęte przez Paczkomaty i automaty paczkowe, co oprócz nas, zauważyli również ludzie za granicą. Ciężko się temu jakkolwiek dziwić, bowiem gdy w naszym kraju jest aż 29 000 tego typu „miejsc” do odbioru paczek, w Wielkiej Brytanii jest ich… ponad dwa razy mniej! W związku z tym, sąsiedzi z różnych zakątków świata od jakiegoś czasu nazywają nasz kraj Lockerlandem, czyli właśnie krainą automatów paczkowych.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Kolejny niechlubny tytuł na naszym koncie. Poszło o Paczkomaty

Automatyczne skrytki z paczkami są codziennością w Polsce, z czego jesteśmy znani za granicą. Nasz kraj jest na tyle kojarzony z tą formą dostawy, ze otrzymaliśmy przezwisko adekwatne do sławy jaka ma ten sprzęt u nas.

Czytaj artykuł

Co wiemy o InPost Pay?

Wszystko wskazuje jednak na to, że mimo ogromnego sukcesu, InPost nie zamierza spoczywać na laurach, a zamiast tego chcą przejąć kolejną gałąź rynku. W tym przypadku mowa o rynku płatności internetowych, na których już od kilku dobrych lat króluje BLIK. O powadze nowego pomysłu najlepiej świadczy wypowiedź prezesa InPost, Rafała Brzoski, który stwierdził, że InPost Pay to „największa innowacja od czasu Paczkomatu”.

InPost Pay - czy Rafał Brzoska osiągnie kolejny sukces?
źródło: Forbes

Pierwsze doniesienia o własnej usłudze płatności od InPostu pojawiły się już w 2021 roku, kiedy to firma zastrzegła znak towarowy w Urzędzie Patentowym. Nowe wieści o nadchodzącej usłudze mieli ostatnio okazję usłyszeć zaproszeni partnerzy handlowi, podczas specjalnej prezentacji z prezesem InPostu. Rafał Brzoska wspomniał tam, iż InPost chce uprościć system płatności i wyeliminować zbędne kliknięcia.

InPost Pay

Nowa usługa ma być rzecz jasna zintegrowana z aplikacją InPostu, co ułatwi zakupy nawet 11 milionom dotychczasowych użytkowników. W trakcie ostatnich miesięcy firma miała testować usługę InPost Pay wśród najbardziej zaufanego grona. Po zakończeniu testów, InPost Pay zostanie wdrożony w pierwszej grupie około 1500 sklepów internetowych, przede wszystkim z myślą o polskich klientach.

Czy InPost Pay ma szansę pobić królującego od lat BLIK-a? Co musiałoby znaleźć się w usłudze od InPostu, abyście zmienili swoją dotychczasową metodę płatności?

Źródło: wirtualnemedia

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez