motorola razr 2022

Czy Motorola zdoła nas zachwycić?

Amerykańska Motorola ewidentnie nie zamierza się poddawać i dalej ma w planach podbój rynku smartfonów. Aby jednak mieć taką szansę, najpierw muszą nas pozytywnie zaskoczyć, co spróbują zrobić na prezentacji modeli Razr oraz X30 Pro.

Historia legendy w pigułce

Motorola to założone w 1928 roku amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne. Obecna nazwa – Motorola – funkcjonuje dopiero od 1947 roku, bowiem wcześniej firma widniała jako „Galvin Manufacturing Corporation”. Motorola – określana jako jedno z przedsiębiorstw przodujących w zakresie „białego wywiadu” – w przeszłości mocno wzbogaciła się na dostawach sprzętu radiowego dla armii amerykańskiej.

motorola RAZR V3

Spółka zadebiutowała w Polsce w 1998 roku, otwierając „Centrum Oprogramowania” w Krakowie (1 z 20 na całym świecie). Co ciekawe, firma Motorola Mobility – jedno z dwóch przedsiębiorstw funkcjonujących pod Motorolą – została przejęta przez Google w 2011 roku. Ci jednak zbyt długo nie pocieszyli się swoim nowym nabytkiem, bowiem w 2014 roku odsprzedali oni odłam Motoroli chińskiej firmie Lenovo.

Na miano najpopularniejszego telefonu Motoroli jednogłośnie zasługuje RAZR V3, który swoją premierę zaliczył w 2004 roku. Zamknięty w stalowej obudowie telefon z klapką był przez długi czas wyznacznikiem stylu, o czym świadczyła właśnie chociażby jego popularność czy rozpoznawalność.

Można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że Motorola RAZR V3 to Nokia 3310 wśród telefonów z klapką i raczej nikt nie chciałby się z tym kłócić. Mimo wielu niepowodzeń przez ostatnie lata Motorola nadal chce wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i odebrać swój „kawałek tortu”. Idealnie obrazuje to fakt, że w naszym lipcowym rankingu smartfonów swoje miejsce znalazło aż 15 modeli od Motoroli!

Co zaoferuje nam składany model Motorola Razr?

motorola przejęta przez lenovo

O Motoroli Razr głośno zrobiło się w listopadzie 2019 roku, kiedy to legenda z 2004 roku doczekała się upamiętnienia. Niecały rok później na rynku pojawiła się Motorola razr 5G, będąca lepszą i tańszą wersję modelu zaprezentowanego w poprzednim roku.

motorola razr 2022

Już niedługo doczekamy się premiery kolejnego składanego telefonu od Motoroli, a mianowicie modelu Moto Razr 2022. W tym przypadku mówimy o wewnętrznym ekranie 6,7 cala z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Mniejszy wyświetlacz to jedynie 3 cale, ale jednym z pewników jest pojawienie się Snapdragona 8+ Gen 1. W zapewnieniu lepszego komfortu użytkowania pomóc ma 12 GB pamięci RAM, a także nawet do 512 GB pamięci na dane. Do robienia zdjęć skorzystamy z następujących aparatów: główny – 50 MP, selfie – 32 MP i ultraszerokokątny – 13 MP.

Pierwszy smartfon z aparatem 200 MP? – Motorola X30 Pro

O ile Razr 2022 to model dla miłośników „składaków”, o tyle X30 Pro ma być idealnym wyborem dla fanów fotografii. Oprócz aparatu 200 MP model ten ma otrzymać również ekran o przekątnej 6,67 cala oraz procesor Snapdragon 8+ Gen 1.

motorola X30 Pro / edge 30 ultra

W Motoroli X30 Pro mocny aparat ma nie być jedynym zaskoczeniem! Smartfon ten ma być również pierwszym telefonem Motoroli, który otrzyma możliwość ładowania 125 W. Jak informuje portal ANDROID AUTHORITY, telefon ten – poza Chinami – ma być dostępny na pozostałych rynkach jako Motorola Edge 30 Ultra. Pojawiają się także doniesienia o jego cenie, która w Europie ma wynosić około $915 (ok. 4227 zł). Taka kolej rzeczy zrobiłaby z Edge 30 Ultra naturalnego konkurenta dla Samsunga Galaxy S22 Ultra.

W ostatnich dniach pojawiają się doniesienia, jakoby Motorola miałaby przenieść premierę modelu Razr 2022. Na ten moment brakuje jednak oficjalnej informacji na ten temat. W związku z tym oczekujemy, że przedstawiciele firmy już 2 sierpnia zaprezentują nam wspomniane modele smartfonów! Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, nadal należy brać pod uwagę, że na europejskie premiery przyjdzie nam trochę poczekać…

ŹRÓDŁO: ANDROID AUTHORITY, PHONE ARENA

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!